Чернівецька область

Лужани Хотин Чернівці

  • Хотин. Фортеця, XIII-XVIII ст.
    Чернівецька область

    Чернівецька область

    Чернівецька область – найменша за площею та кількістю населення в Україні, утворена в 1940 році. Площа – 8,1 тис. кв. км. (1,3% території країни), кількість населення – 0,91 млн. осіб (2,13% населення країни). В області 11 районів, 11 міст, 8 селищ, 398 сіл. Найцікавішою архітектурною пам’яткою Буковини (такою є історична назва цього регіону) є середньовічна Хотинська фортеця. Це одна з найбільш збережених фортець України. Чернівці з їхнім надзвичайно цінним архитектурним спадком, у тому числі й об’єктом Списку ЮНЕСКО – Чернівецьким університетом, є одним з найкрасивіших міст України. В інших містах та селах області також зустрічаються старовинні культові та фортифікаційні споруди, які представляють велику цінність. Дуже красивими та мальовничими є гірські…

  • Чернівці. Резиденція буковинських митрополитів, 1864-1882, арх. Йозеф Главка. Митрополичний корпус, 1864-1876.
    Чернівці

    Чернівці

    Чернівці – обласний центр (266,5 тис. жителів), розташований на берегах р. Прут. Перша згадка – 1408 р. До 1774 р. – у складі Молдавської держави, потім – Австрійської, у 1918-1940 – Румунії. Чернівці – одне з найкрасивіших міст України, в якому у великій кількості збереглися культові та громадські споруди, що роблять центр міста неповторним і надзвичайно мальовничим. Найцікавішою пам’яткою є комплекс будівель резиденції митрополита, де зараз розташований Чернівецький національний університет. У 2011 році ця пам’ятка була внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Серпень 2005, січень 2012 Чернівецький університетХрами ЧернівцівГотелі ЧернівцівІсторіяЧернівців

  • Хотин. Фортеця, XIII-XVIII ст.
    Хотин

    Хотин

    Хотин (бл. 9,4 тис. жителів) – місто в Чернівецькій області, районний центр, розташований на правому березі Дністра. Перша писемна згадка – 1002 р. Хотин відомий завдяки знаменитій фортеці, яка зводилась протягом XІІІ-XVIII ст. У 1373 р. Хотин потрапив під владу Молдавського князівства, у складі якого фортеця стала важливим стратегічним пунктом. Сучасного вигляду вона набула в основному у 2 пол. XV ст. за часів господаря Штефана ІІІ Великого, який особисто керував зведенням укріплень. У 1621 р. тут відбулася Хотинська битва польсько-турецької війни. У складі армії Речі Посполитої особливо відзначилося 40-тисячне козацьке військо під керівництвом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Розташування фортеці на березі Дністра є дуже мальовничим. Якщо ви бажаєте відвідати пам’ятку, то…

  • Чернівці

    Історія Чернівців

    2-га пол. ХІІ ст. – Галицькі князі збудували на лівому березі Прута фортецю Черн, біля якої виникло місто. Можливо назва походила від чорних дубових перекладених чорноземом стін фортеці. 1259 – Татарський воєвода Бурун дай зажадав від князя Данила Романовича зруйнувати фортеці Галицької Русі. Чернівецька фортеця перестала існувати. Місто поступово спустіло. 1359 – Місто стало частиною Молдавської держави, через яке проходив важливий торговельний шлях з Молдови до Польщі. У Чернівцях була митниця. 8 жовтня 1408 – У феодальній грамоті молдавського господаря Олександра Доброго, якуі він видав львівським купцям, вперше згадується назва Чернівці. Місто в той час було розташоване на перехресті шляхів з північно-західної Європи на Балкани і в Туреччину. 1457 –…

  • Хотин. Фортеця, XIII-XVIII ст.
    Хотин

    Історія Хотина

    ІІ-vii ст. – На території Хотинщини жили ранньослов’янські племена. VIII ст. – Виникнення Хотина. Х-ХІ ст. – Хотин входив до складу Руської держави. 2 пол. ХІІ ст. – Хотин у складі Галицького князівства. 1199 – Місто увійшло до Галицько-Волинського князівства. 2 пол. ХІІІ ст. – У Хотині генуезці збудували фортецю, яка відігравала важливу роль у боротьбі проти турецьких і татарських завойовників. Тут розвивалися ремесла (прядильне, ткацьке, ковальське, гончарне тощо). Хотин стає торговельним центром. 1373 – З утворенням молдавського князівства Хотин, як і вся Північна Буковина, увійшов до його складу. Згодом став важливим торговельним і митним пунктом на північних кордонах. Кін. XIV – поч. XV ст. – Хотин згадується у “Списку…

  • Хотин

    Готелі Хотина

    «Хотин», готель. Чернівецька обл., Хотин, вул. Олімпійська, 68а. Тел.: (03731) 2-24-70, 2-18-10, (067) 372-42-63. Новий готель у центрі міста на 21 номер. В номерах: зручності, телефон, ТБ, холодильник. Додатково: кафе, фітнес-зал, сауна, безкоштовна стоянка з охороною. «Фортеця», готель. Чернівецька обл., Хотин, вул. Кобилянської, 1. Тел.: (03731) 2-40-77. Готель в центрі. Додатково: ресторан, сауна, стоянка. «Олімп», готель. Чернівецька обл., Хотин, вул. Олімпійська, 75. Тел.: (03731) 2-13-61. Готель при спортивній школі в центрі. Історія Хотина Галерея Хотина

  • Чернівці. Готель "Цісар", вул. Енергетична, 12 б
    Чернівці

    Готелі Чернівців

    «Цисар», готель. Чернівці, вул. Енергетична, 12-б. Тел.: (0372) 56-71-19, 56-68-70, (099) 751-56-65, (099) 027-12-42. Новий сучасний готель на 12 номерів: 2 люкси, 4 полулюкси, 6 стандартних номерів.Приймаються групові замовлення до 30 осіб. У кожному номері є ТВ, холодильник, душова кабіна або ванна-джакузі. У люксах та напівлюксах – кондиціонер. Номери обставлені гарними новими меблями. На території готелю – ресторан на 300 місць, боулінг, сауна (фінська на дровах; з інфрачервоними променями; турецька) з басейнами та баром, більярд.

  • Лужани. Вознесенська церква, 1453-1455.
    Лужани

    Лужани

    Лужани (бл. 4,9 тис. жителів) – селище міського типу неподалік Чернівців (знаходиться у Кіцманському районі), до якого слід поїхати тому, що тут можна побачити найстаріший храм Буковини – Вознесенську церкву. Коли чуєш «найстаріший храм Буковини», то уявляєш собі щось таке неймовірно красиве, щось таке… А насправді, коли бачиш Вознесенську церкву, здається вона якоюсь навіть примітивною. Це дуже простий храм хатнього типу, стіни його обмазані непривабливою сірою штукатуркою, а дах покритий ще менш привабливою бляхою. Але не поспішайте з висновками. Насправді, всередині храму зберігаються унікальні фрески, деякі з них датуються XIII ст. (цікаво, що за час побудови храму традиційно вважають 1453-1455 рр.). Саме завдяки цим стінним розписам і треба обов’язково відвідати…

  • Чернівці. Церква Трьох Святителів, 1867-1882, арх. Йозеф Главка.
    Чернівці

    Храми Чернівців

    У Чернівцях є велика кількість храмів, які належать до різних конфесій. Скажемо відверто: занадто видатних архітектурних шедеврів серед них нема. Але всі ці «нешедеври» так органічно вписані в міську забудову, що є невід’ємною і, може, основною складовою тієї самої чернівецької чарівності. Ми побачили в Чернівцях одинадцять старих християнських храмів (+колишні синагоги, які в іудеїв, в принципі, не вважаються за храм). Хочеться про кожен з них написати пару слів, щоб ви, коли будете в Чернівцях, жодного не пропустили. Церква Трьох Святителів (1867-1882), яка є складовою частиною Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, більш відомої як Чернівецький університет (архітектор – Йозеф Главка). Хочеться сказати, що весь ансамбль резиденції є настільки красивим, що церква,…