Бережани

Бережани

Бережани. Троїцький костел, 1554. Був усипальницею роду Сенявських.

Бережани – районний центр у Тернопільській області, кількість мешканців – близько 20 тис. Бережани розташовані в долині річки Золота Липа, на березі штучного озера.

Перша письмова згадка про місто відноситься до 1375 р. У 1530 р. місту надане магдебурзьке право.

У XVI ст. у Бережанах був побудований замок, руїни якого збереглися до цього дня. Також цікавими пам’ятками архітектури є: замковий Троїцький костел, Бернардинський монастир, парафіяльний костел, а також Троїцька, вірменська Георгіївська та дерев’яна Миколаївська церкви. Добре збереглася старовинна забудова центру міста, серед якої трапляються оригінальні зразки.

У приміщенні старовинної ратуші діють краєзнавчий музей, музеї книги, Богдана Лепкого, сакрального мистецтва та релігії.

Бережани є одним з найцікавіших малих міст Західної України. У минулому місто було багатонаціональним, тому бережанський архітектурний спадок є надзвичайно різноманітним. Українські церкви, польські костели й замок, вірменька вулиця, єврейська синагога… Все це – сусіди в одному маленькому мальовничому містечку.

Але, на жаль, сучасна влада і мешканці Бережан ставляться недбало до тих історичних скарбів, які вони успадкували від минулих епох. Інколи ця недбалість переходить у якесь дике варварство. Останні відвідини Бережан у 2010 р. (усього ми тут були тричі) склали гнітюче враження: відбиті голови у всіх статуй на старовинному польському цвинтарі, майже зруйнована цінна синагога, завалені замкові стіни, спотворена гидкою плиткою площа Ринок… А ще повністю відсутнє освітлення ввечері, абсолютно розбиті дороги і тротуари. Навіть у перший наш приїзд (2005) місто ще справляло непогане враження. Що ж сталося?

Бережани, безумовно заслуговують на звання якщо не туристичної Мекки, то популярного туристичного центру. І місцевим мешканцям, і владі треба замислитися над цим і спробувати рахувати хоча б на два кроки уперед. Адже якщо зберегти зараз, то отримаєш більше у майбутньому.
Подорож 2010 (+багато фото)
Історія Бережан
Галерея Бережан
Готелі Бережан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *