Жмеринка

Iсторія Жмеринки

Жмеринка – районний центр у Вінницькій області. Населення – 35,5 тис.

На території міста були знайдені знаряддя праці та інші вироби первісних людей. На території, що прилягає до міста, є пам’ятник археології поселення трипільської культури.

Жмеринка згадується у письмових джерелах поч. XVIII ст. як село у Брайлівській волості Вінницького повіту Подільської губернії. На той час Жмеринка складалась з декількох населених пунктів.

Сучасна Жмеринка виникла у 1865 р. Тоді між селами Велика Жмеринка і Мала Жмеринка було закладено залізничну станцію. Необхідність у будівництві залізниці була викликана тим, що у 2 пол. ХІХ ст. у Подільській губернії значно зросла кількість цукрових заводів (усього їх налічувалося 29), і губернія стає провідним центром цукрової промисловості.

Жмеринка стає залізничним селищем і вузловою станцією, де перетиналися декілька залізничних шляхів. У 1865-1870 рр. будувалася залізниця Київ-Балта, у 1870 р. розпочався рух поїздів залізницею Одеса-Київ, у 1871 – Жмеринка-Волочиськ, у 1892 – Жмеринка-Могилів-Подільський.

У 1903 р. Жмеринка отримала статус міста.

Зараз Жмеринка – це велика вузлова сортувальна станція, центр Жмеринської дирекції залізничних перевезень Південно-Західної залізниці. У місті діють вагоноремонтний, маслоробний заводи, хутрова фабрика тощо.

Фотогалерея Жмеринки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *