Володимир

Володимир

Володимир-Волинський. Успенський собор.

Володимир – древнє українське місто, яке вперше згадується у літописі під 988 р. З ХІІ ст. місто було столицею Галицько-Волинського князівства, тут створювався Галицько-Волинський літопис. З 1324 р. Володимир мав магдебурзьке право. Після унії 1569 р. місто опинилося у складі Речі Посполитої, а після її третього поділу в 1795 р. було приєднане до Росії і тоді ж перейменоване з просто Володимира на Володимир-Волинський (ця назва зберігалась до 2021 р.). Після Другої світової війни місто перебувало у складі Польщі, а у 1939 р. було приєдане до СРСР. (Історію міста більш докладно можна прочитати тут).

Не дивлячись на типову для західноукраїнського міста історію, нам Володимир здався нетиповим. І весь час перебування у ньому не залишала думка, що знаходишся десь, наприклад, у Чернігові. Дуже вже Володимир давньоруський.

Домінантою міcта є Успенський собор, пoбудований у 1160 р. князем Мстиславом Ізяславовичем. Це єдиний зразок давньоруської архітектури, який зберігся на території Волині. Свого часу храм мав велике значення, у ньому проходила коронація волинських князів. Поруч із храмом розташована дуже цікава велична дзвіниця. А знаходиться собор на території давньoруського городища, оточеній древніми земляними валами.

Прекрасних культових споруд у місті збереглося чимало. На особливу увагу заслуговують Василівська церква та собор Різдва Христового. Їх, а також фото інших храмів міста, можна побачити у міні-галереї нижче.

Володимир є одним з найбільш привабливих туристичних об’єктів не тільки Волині, але і всієї України. Там обов’язково треба побувати. Знаходиться місто за 72 км на захід від Луцька, звідки його можна дістатися автобусом. До речі, з центра Володимира їздять встобуси до ще одного дуже цікавого місця – Зимного, де знаходиться відома православна обитель.

Травень 2009

Історія Володимира
Готелі Володимира

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *