Голубине

Голубине

Село Голубине знаходиться у 5 км від Сваляви. Якщо ви колись будете відпочивати у будь-якому з місцевих санаторіїв, ваш шлях обов’язково буде проходити Голубиним.

Вперше село згадується у 1430 р.

Крізь Голубине проходить дорога уздовж річки Пиня. Цей шлях у різні часи мав стратегічне значення. І під час Першої і Другої світових тут постійно проходили військові колони. Або, наприклад, тут проходила російська армія, яку було кинуто на допомогу австрійській владі, що хотіла придушити угорське антигабсбурзьке повстання 1848-1849 рр. Цікавий факт: коли армія поверталася назад, то російські солдати пограбували місцеву голубинську церкву.

Церква (на фото нижче) і до цього дня стоїть у Голубиному, і на ній є старовинна табличка, на якій вказано, що побудована вона у 1824 р. Крім цієї, є у селі ще одна церква – греко-католицька, збудована у 2007 р.

Голубине. Православна церква, 1824.

Ще з цікавого про село можна відзначити, що у 1886 р. тут народився Григорій Ігнатій Жаткович, який був першим губернатором Підкарпатської Русі.

Як відомо, Свалявський район Закарпаття славиться своїми мінеральними водами. От і у Голубиному є джерела з «Лужанською» та «Поляною квасовою». Використання мінеральної води ведеться тут з 1878 р. з економії графів Шенборнів.

Серпень 2011

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *