Коблеве

Коблеве

Коблеве – це невелике (бл. 2300 мешканців) село у Березанському районі Миколаївської області. Розташоване неподалік (але не на узбережжі) Чорного моря, на березі Тилігульського лиману на кордоні Миколаївської та Одеської областей (відстань по трасі до Миколаєва – бл. 80 км, до Одеси – бл. 60 км).

Назване село на честь Томаса Кобле (1761-1833) – російського генерала англійського походження, коменданта та градоначальника Одеси. До речі, крім усіх його заслуг, саме завдяки йому в Україні з’явилися помідори, які першим тут почав вирощувати саме Кобле.

Українцям цей населений пункт відомий завдяки двом речам: винзаводу, який виробляє популярні у народі вина та коньяки, та морському курорту.

Курорт Коблеве розташований у 4-х км на південь від села, на березі Чорного моря. Це одне з найпопулярніших та найулюбленіших місць відпочинку українців.

На жаль, не дивлячись на натовпи відпочивальників, місцеві “бізнесмени”, що окупували Коблеве і “розвивають” курортну інфраструктуру, зовсім нічого не роблять для підвищення рівня сервісу. Працюють за принципом “Навіщо корячитись – туристи приїдуть і так”. І туристи таки їдуть, не дивлячись на вбогі, але дорогущі “отелі” та засмічену набережну. Шкода, адже Коблеве могло би бути справді приємним місцем для літнього відпочинку. Але багатьом подобається і так. Адже море тут справді приємне, а пляжі великі!

Пляж Коблево

Пропонуємо до вашої уваги критичний матеріал про відвідання нами Коблева влітку 2016 року. Ось вам посилання.

Червень 2016

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *