Полтава

Полтава

Полтава. Хрестовоздвиженський монастир, XVII-ХІХ ст. Заснований у 1650 р. за ініціативою і коштом Мартина Пушкаря, Івана Іскри, іншої козацької старшини та міщан Полтави із дозволу Київського митрополита Сильвестра Косова. Монастир працював до 1923 р., після чого в одному з його приміщень був влаштований клуб для поселення залізничників (Червоний Шлях), інше було віддано Полтавському губернському архіву. У 1930-х рр. тут розміщувалася Полтавська дитяча трудова колонія НКВС. В кінці 1930-х рр. келії та інші приміщення передані Полтавському педагогічному інституту під гуртожитки, їдальню тощо. Відроджений у 1990 р.

Полтава – обласний центр (308 тис. жителів) на берегах р. Ворскли. Вперше згадується (як Лтава) у 1174 р. Під час Північної війни (поч. xviii ст.) околиці Полтави були місцем, де відбувалися ключові події.

Архітектурна спадщина Полтави надзвичайно цікава. Заслуговує на увагу ансамбль адміністративних споруд початку ХІХ ст. на Круглій площі, а також ансамбль Хрестовоздвиженського монастиря (XVII-XVIII ст.)
Історія Полтави
Галерея Полтави
Готелі Полтави

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *