Лаврів

Лаврів

Лаврів – це маленьке село, яке знаходиться у Старосамбірському районі недалеко від райцентру. Село розташоване трошки в стороні від головних доріг, тому автобуси туди їздять не так вже і часто. Хоча вони є. Зі Старого Самбора, Самбора, Дрогобича. Головне, знати розклад, щоб встигнути до відправлення.

Лаврів. Церква Святого Онуфрія, XIII-XVIII ст.

Відоме це село завдяки тому, що тут знаходиться Онуфріївський монастир, який належить до чину василіян. Протягом століть монастир був одним з визначних осередків духовного, культурного, освітнього життя Галичини. Тут існувала духовна семінарія, а також одна з найбільших у Західній Україні бібліотек, була сформована власна школа хорового співу. Монастир постійно приваблював відомих людей, які тут працювали, а також був відомим осередком популярних прощ і відпуст.

Основною спорудою монастиря є церква Святого Онуфрія, яка була побудована (за археологічними даними) ще у ХІІІ ст. Пізніше церква декілька разів перебудовувалася, що не заважає їй і до цього часу справляти враження справжньої середньовічної будівлі. Ймовірно, що у цій церкві був похований князь Лев Галицький.

Лаврів. Церква Святого Онуфрія, фрески XVI ст.

На стінах храму збереглися фрагменти фресок XVІ ст.

Також збереглося ще декілька споруд монастиря: дзвіниця, будинок головної окружної школи, а також монастирські келії.

У 2008 р. монастир відсвяткував своє 800-річчя. Хочеться вірити, що у найближчому майбутньому святиню буде відроджено у повній красі та сили, і Лаврівський монастир відновить свою славу духовного центру тепер уже всієї України.

Серпень 2008
Історія монастиря у Лаврові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *