Крехів

Крехів

Крехів. Монастир Святого Миколая, XVII ст.
Крехівський монастир – одна з найбільш відомих та популярних святинь греко-католицької церкви. Знаходиться він у Жовківському районі Львівської області. Загалом-то це недалеко від Львова, але справа в тім, що автобус їде туди чотири рази на день (з а/с №5 Львова на вул. Хмельницького) за дуже незручним розкладом. Тому, коли їдете до монастиря, треба його або швидко оглядати, щоб встигнути на ту ж маршрутку до Львова, на якій ви приїхали, або залишитися тут на дуже довго, щоб поїхати на наступній. На жаль, нам довелося вибрати перший варіант (через брак часу), оглянути все за сорок хвилин, і пропустити при цьому багато цікавого. (І чергового разу довелося позаздрити власникам свого автотранспорту.)

Перша історична згадка про сам Крехів датується 1456 р. А монастир, який має повну назву монастир Святого Миколая Отців Василіян, було засновано на початку XVII ст. ченцями Києво-Печерського монастиря Іоїлом та Сильвестром, які поселилися у печері Камінь Тимоша (існує й досі).

У 1618 р. володар Жовківщини Станіслав Жолкевський видав грамоту на заснування монастиря. Були побудовані церкви, келії. У другій половині XVII ст. сформувався архітектурний комплекс монастиря, який набув оборонного вигляду через постійні напади татар.

За часи свого існування монастир багато потерпав від нападів та свавілля ворогів України (це й татари, і поляки, які пограбували монастир у 20-ті рр. ХХ ст., і, звичайно ж, радянська влада, яка закрила монастир разом із забороною усієї греко-католицької церкви у 1946 р.).

Відродження монастиря відбулося у 1990 р., коли його заселили монахи з Гошева.

Зараз монастир є містом масового паломництва. Найбільше людей прибуває сюди 22 травня, у день перенесення мощів св. Миколая. А особливо популярним є цілюще джерело.

Серпень 2009

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *