Дрогобич

Фото, що не увійшли до основних галерей

Окремо хочеться відзначити памятник нашому улюбленому Кобзарю (1991).

Дуже цікава композиція: спереду постамент зроблений у вигляді національного музичного інструменту, мабуть, кобзи, що логічно, а от ззаду… Ну от подивіться і скажіть: що це таке?

Ще є у нас у Дрогобичі улюблений будинок, збудований на початку ХХ століття. Він дуже красивий і незвичайний. Насправді, у місті багато оригінальних колишніх вілл і прибуткових будинків у стилі австрійської сецесії. Але будинок №8 на вулиці Мазепи є, безумовно, найоригінальнішим.

Парадна частина його розташована на вулиці Мазепи. Центральний вхід (фото дверей ліворуч) саме до житлового будинку зачинений. Проте поруч є вхід до кахвешки з промовистою назвою «Галіція» та шансоном всередині, що для Галичини, на жаль, характерно. А ось «задня» частина будинку виходить на тиху вулицю Підвалля, яка, судячи з назви, проходить під колишнім міським валом. Там і розташований вхід до квартир (фото дверей праворуч).

Головний фасад будинку обкладений бордовими та білими кахлями та оздоблений різними архітектурними «ізлішествами» і просто цікавими деталями:

Фасад з боку вулиці Підвалля не дуже красивий, але, тим не менш, дуже цікавий.

У під’їзді зберігся старий австрійський вітраж, а також ліплення на стелі, яка перебуває у жахливому стані. А от ходити по таких крутих сходах щоденно по декілька разів!

У малесенькому дворику-колодязі з часів старої Галичини нічого не змінилося!

Хто більше знає про історію цього будинку, напишіть пару слів.

Серпень 2008, серпень 2009

Історія Дрогобича

Галерея Дрогобича 2007

Галерея Дрогобича 2008-2009

Дерев’яні храми Дрогобича

Костел Св. Варфоломія

Дрогобицька ратуша

Цвинтарі Дрогобича

Звіт про нашу подорож до Дрогобича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *