Уклин

Уклин

Село Уклин, що у Свалявському районі Закарпаття, відоме чудовою Петропавлівською церквою. Збудований храм був за різними даними або наприкінці XVIII ст., або на початку ХІХ ст. Церква мініатюрна, здається якоюсь іграшковою. Кажуть, що розміри її зумовлені тим, що коли вона будувалася, дуже мало людей вижило у селі після епідемії холери. Може й так. Додам, що й зараз в Уклині мешканців небагато (трохи більше трьохсот).

Уклин. Церква Петра і Павла, кінець XVIII ст.

Знаходиться село у дуже мальовничій місцевості, в оточенні гір. Уклин – це останнє село Свалявського району, за ним вже – перевал через гори.

Доїхати без власного транспорту до Уклина проблематично. Хоча на автостанції Сваляви і зазначені декілька маршруток на Уклин, але ж не вірте тому. Теоретично ці маршрутки проїжджають село Поляна, у якому я на них і чекала. Але так і не дочекалася. Довелося від Поляни йти пішки до Уклина більше години. А автобус я зустріла тільки вже на зворотному шляху. Але ж то було літо, гарна погода, робити не було чого… Чому б не прогулятися мальовничою гірською дорогою уздовж стрімкої річки, не поїсти ожини?

Серпень 2011

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *