Дрогобич
Про Дрогобич Історія Дрогобича Галерея Дрогобича 2008-2009 Галерея Дрогобича 2007 Дерев’яні храми Дрогобича Костел Святого Варфоломія Дрогобицька ратуша Цвинтарі Дрогобича Фото, що не увійшли до основних галерей Звіт про подорож до Дрогобича (2007) Готелі Дрогобича Сумні порівняння
Дрогобич
Дрогобич – друге за чисельністю населення місто Львівщини (76,7 тис. осіб), розташоване на р. Тисмениця. Перша документальна згадка про Дрогобич у міському акті Львова датується 6.11.1387 р. Місто є найстарішим українським центром солеваріння. Дрогобич є одним з націкавіших малих міст Західної України. Найкращими пам’ятками архітектури міста є дерев’яна церква Святого Юра (XV-XVII ст.), внесена до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО, дерев’яна церква Воздвиження (XVIІ ст.), костел Варфоломія (XV ст.) із дзвіницею (1551), церква Петра і Павла (1775) тощо.Історія ДрогобичаГалерея Дрогобича 2008-2009Галерея Дрогобича 2007Дерев’яні храми ДрогобичаКостел Святого ВарфоломіяДрогобицька ратушаЦвинтарі ДрогобичаФото, що не увійшли до основних галерейЗвіт про подорож до Дрогобича (2007)Готелі ДрогобичаСумні порівняння
Історія Дрогобича
Точна дата виникнення Дрогобича невідома. Дехто вважає, що місту понад 900 років, але документальних відомостей, що підтверджують існування у ХІ ст. саме міста, немає. Беззаперечним є те, що соляний промисел виник тут ще задовго до першої документальної згадки про Дрогобич, і саме джерела соляної ропи та їх розробка і дали початок місту. У період Київської Русі через Дрогобич проходив так званий Великий Соляний Шлях, що сприяло економічному розвиткові міста. Дорогу дрогобицьку сіль постачали у різні держави середньовічної Європи. У давньому гербі міста зображено 9 топок (бочок) солі, що символізують 9 жуп (солеварень). У Дрогобичі досі діє один з найстаріших в Європі солеварних заводів, у паспорті якого записано, що він заснований…
Галерея Дрогобича 2007
Храми Дрогобича Вулиці Дрогобича Пам’ятки Дрогобича Пам’ятники Дрогобича Будинки Дрогобича Квітень 2007 Історія Дрогобича Галерея Дрогобича 2008-2009 Дерев’яні храми Дрогобича Костел Св. Варфоломія Дрогобицька ратуша Цвинтарі Дрогобича Інші фото, що не увійшли до галерей Звіт про нашу подорож до Дрогобича
Звіт про подорож до Дрогобича (2007)
Після відвідання Дрогобича виникла така думка, що хотілось би народитися тут. Просто дуже хочеться узнати це місто якось більше. А може насправді Дрогобич звичайне, нічим не видатне провінційне місто, просто настрій у нас хороший був… Ну, ви краще самі поїдьте і подивіться. Якщо вас цікавить історія Дрогобича, то ознайомитися з нею ви можете тут. А ми зупинимось на тому, що кожен з вас знайде у місті дуже легко за допомогою будь-якого путівника. З путівників ви дізнаєтесь про стандартний набір дрогобицьких цікавинок: про те, що Дрогобич був центром солеваріння, і що на гербі його зображено дев’ять бочок солі, які символізують дев’ять жуп (солеварень). Зараз у місті є один антикварний солеварний завод.…
Готелі Дрогобича
«Нова хата», готель. Дрогобич, вул. Сагайдачного, 27а. Тел.: (067) 285-55-23. Новий готель у центральній частині міста. У готелі вісім номерів з усіма вигодами. У кожному є супутникове ТБ, холодильник, гаряча та холодна вода цілодобово. Вартість проживання від 120 грн. за добу. Додатково: бар, більярд. «Дрогобич», туркомплекс. Дрогобич, майдан Шевченка, 1. Тел.: (03244) 2-00-49, 3-58-84. Готель у центрі міста з номерами різних категорій з усіма вигодамиі: стандарт (телевізор, телефон, душ); напівлюкс (покращена кімната, супутникове ТБ, телефон, холодильник, ванна); люкс (супутникове ТБ, телефон, холодильник, ванна). Додатково: перукарня, сауна, хімчистка. «Ластівка», готель. Дрогобич, вул. Бориславська, 43а. Тел.: (03244) 3-84-62. У номерах гаряча вода, холодильник. «Карпатскі зорі», санаторій. с. Модричі, Дрогобицький р-н, вул. Курортна,…
Цвинтарі Дрогобича
У Дрогобичі збереглися старовинні цікаві цвинтарі. Насправді, нам невідомо про всі некрополі міста. Просто пропонуємо переглянути декілька цікавих фото того, що ми встигли побачити під час перебування у Дрогобичі. Найбільший та найцікавіший цвинтар Дрогобича розташований на вул. Трускавецькій, який існує з 1790 р. Це перший неприцерковний цвинтар Дрогобича. Знайти його легко – від Троїцької церкви у центрі міста вниз йде та сама вулиця Трускавецька, якою треба пройтись пішки хвилин 15, поки не побачите старовинні ворота цвинтаря. Звичайно ж, за красою та художньою цінністю пам’ятники цього цвинтаря, як то кажуть, і близько не стояли з тим, що можна побачити, наприклад, на Личаківському цвинтарі у Львові. Але ж у кожного міста свої…
Костел Святого Варфоломія
Костел Святого Варфоломія (або ж Вознесенський) був збудований у першій третині XV ст. Деякі джерела подають як дату заснування костелу 1392 р., але це не зовсім правда. У тому році був збудований попередник костелу Варфоломія, на місці якого потім і з’явився сучасний храм. Наприкінці XVIII ст. до костелу була прибудована каплиця. Інтер’єр тут надзвичайно цікавий, деякі фрески є дуже оригінальними, зовсім несхожими на традиційні храмові розписи. Виконані фрески майстром Борщем бл. 1800 р., вітражі виготовлені у ХІХ ст. У храмі зберігся красивий надгробок дружини адміністратора дрогобицьких соляних жуп Катаржини Рамултової (1572) роботи скульптора Себастьяна Чешека. Біля храму збереглася вежа, яка була збудована у 1551 р. як частина оборонного комлпексу Дрогобича,…
Дрогобицька ратуша
Як у будь-якому старовинному європейському місті, у центрі Дрогобича знаходиться площа Ринок, яку традиційно прикрашає міська ратуша. Вона була зведена у 20-ті рр. ХХ ст. замість старої, яка до того часу стала дуже ветхою. Автором проекту був Мар’ян Нікодемович. У наш час ратуша використовується за прямим призначенням – тут засідає міська влада міста. Цікавою є не тільки ратуша, а й ті краєвиди, які відкриваються з її високої вежі. І якщо ви сподобаєтесь дядьку-охоронцю, то він вам дасть ключик від вежі, і ви підніметесь вузькими крученими сходами на самий верх. По дорозі можна буде оглянути механізм старовинного годинника. З оглядового майданчика можна роздивитися весь Дрогобич, і храми видно як на долоні.…
Сумні порівняння
Ми продовжуємо знайомити відвідувачів сайту із яскравими зразками варварства українців. Подаємо для порівняння чотири фотографії. Дві зроблені у 2007 році, а дві – рік потому, у 2008. Як то кажуть, відчуйте різницю. 2007 2008
Дерев’яні храми Дрогобича
У Дрогобичі збереглися три старовинні дерев’яні храми. Церква Святого Юра – не тільки найцікавіша споруда Дрогобича, але й найкрасивіша деревяна церква усієї України (на нашу думку, звичайно). Красу та унікальність храму оцінили не тільки ми, але й Комітет Світової спадщини ЮНЕСКО, який у червні 2013 р. разом із іншими 15 церквами Карпат вніс Святого Юра до свого списку. Давно треба було це зробити! Церкву було побудовано на рубежі XV-XVI ст. Більшість літератури про храм каже, що його перенесли до Дрогобича з села Надіїв, що на Прикарпатті у XVIІ ст. Але інші джерела свідчать, що церква давно існуювала у Дрогобичі, просто була частково добудована надіївськими брусами. Дзвіниця – точно місцева, побудована…