Нещерів

Нещерів

Нещерів. Спасо-Преображенська церква, 1794.
Село Нещерів, що у 35 км від Києва, було засноване у 1605 р. Назва села походить від імені Нестор, яке в Україні вимовлялося як «Нещір». Відоме село як родовий маєток козацького роду Гудим-Левковичів.

У 1794 р. Іван Павлович Гудим-Левкович виділив велику суму грошей та 36 десятин землі для побудові у Нещерові Спасо-Преображенської церкви. Потім він обрав церкву місцем свого поховання. Тут також поховані його брат Максим та син Іван, які також піклувалися про храм.

Церква побудована на рубежі століть, тому її архітектура увібрала в себе елементи двох стилів – українського бароко та класицизму. Існують легенди, що під храмом є система підземних ходів, які простягаються на багато кілометрів.

Храм діяв до 60-х рр. ХХ ст., але згодом був зачинений, і тут було зерносховище. У наш час храм відроджено, тут у 2004 р. був відкритий скит київського Іонинського монастиря.

Доїхати з Києва до Нещерова громадським транспортом дуже просто: від ст. м. Видубичі кожні п’ять хвилин їде маршрутка №309. Радимо вам об’єднати поїздку до Нещерова з Підгірцями та Креничами, де також збереглися цікаві культові споруди XVIII ст. Від зупинки автобусу до Спасо-Преображенського храму йти селом хвилин з п’ятнадцять (по дорозі багато вишень, шовковиці, яблук…)

Червень 2010

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *