Чернівці
Чернівці – обласний центр (266,5 тис. жителів), розташований на берегах р. Прут. Перша згадка – 1408 р. До 1774 р. – у складі Молдавської держави, потім – Австрійської, у 1918-1940 – Румунії. Чернівці – одне з найкрасивіших міст України, в якому у великій кількості збереглися культові та громадські споруди, що роблять центр міста неповторним і надзвичайно мальовничим. Найцікавішою пам’яткою є комплекс будівель резиденції митрополита, де зараз розташований Чернівецький національний університет. У 2011 році ця пам’ятка була внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Серпень 2005, січень 2012 Чернівецький університетХрами ЧернівцівГотелі ЧернівцівІсторіяЧернівців
Історія Чернівців
2-га пол. ХІІ ст. – Галицькі князі збудували на лівому березі Прута фортецю Черн, біля якої виникло місто. Можливо назва походила від чорних дубових перекладених чорноземом стін фортеці. 1259 – Татарський воєвода Бурун дай зажадав від князя Данила Романовича зруйнувати фортеці Галицької Русі. Чернівецька фортеця перестала існувати. Місто поступово спустіло. 1359 – Місто стало частиною Молдавської держави, через яке проходив важливий торговельний шлях з Молдови до Польщі. У Чернівцях була митниця. 8 жовтня 1408 – У феодальній грамоті молдавського господаря Олександра Доброго, якуі він видав львівським купцям, вперше згадується назва Чернівці. Місто в той час було розташоване на перехресті шляхів з північно-західної Європи на Балкани і в Туреччину. 1457 –…
Готелі Чернівців
«Цисар», готель. Чернівці, вул. Енергетична, 12-б. Тел.: (0372) 56-71-19, 56-68-70, (099) 751-56-65, (099) 027-12-42. Новий сучасний готель на 12 номерів: 2 люкси, 4 полулюкси, 6 стандартних номерів.Приймаються групові замовлення до 30 осіб. У кожному номері є ТВ, холодильник, душова кабіна або ванна-джакузі. У люксах та напівлюксах – кондиціонер. Номери обставлені гарними новими меблями. На території готелю – ресторан на 300 місць, боулінг, сауна (фінська на дровах; з інфрачервоними променями; турецька) з басейнами та баром, більярд.
Храми Чернівців
У Чернівцях є велика кількість храмів, які належать до різних конфесій. Скажемо відверто: занадто видатних архітектурних шедеврів серед них нема. Але всі ці «нешедеври» так органічно вписані в міську забудову, що є невід’ємною і, може, основною складовою тієї самої чернівецької чарівності. Ми побачили в Чернівцях одинадцять старих християнських храмів (+колишні синагоги, які в іудеїв, в принципі, не вважаються за храм). Хочеться про кожен з них написати пару слів, щоб ви, коли будете в Чернівцях, жодного не пропустили. Церква Трьох Святителів (1867-1882), яка є складовою частиною Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, більш відомої як Чернівецький університет (архітектор – Йозеф Главка). Хочеться сказати, що весь ансамбль резиденції є настільки красивим, що церква,…
Чернівецький університет
Якщо Чернівці красиві самі по собі, то наявність такої пам’ятки, як місцевий університет, робить їх красивішими ще в декілька разів. Ми відвідували Чернівці двічі – влітку і взимку. Рекомендуємо вам, звичайно ж, літній варіант, адже в оточенні зелених дерев і квіткових клумб університет виглядає просто неймовірно. Пропонуємо вам декілька красивих фотографій та цікавих фактів про цю споруду, яка є окрасою не тільки Чернівців, Буковини і України, але й усього світу, адже це одна з небагатьох українських пам’яток зі списку ЮНЕСКО. 1. Резиденція митрополитів Буковини і Далмації, в якій зараз розміщений Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, була споруджена у 1864-1882 рр. за проектом чеського архітектора Йозефа Главки. 2. Ініціатива будівництва…