Тернавка

Тернавка

Коли їдеш потягом зі Львова на Закарпаття, то десь після Сколе аж до самої Сваляви можна невідривно дивитися у вікно, тому що там спостерігається чудовий безперервний пейзаж із зображенням гір, полонин, смерек та іншої атрибутики, яка характеризує одне, таке рідне поняття: Карпати!

Серед цих природних красот інколи трапляються й архітектурні. От є на нашому сайті стаття про село Опорець, яке розташоване саме на цьому відрізку дороги. Старовинна дерев’яна церква в Опорці – це справжнє свято для очей, коли їдеш потягом уздовж села.

А є ще таке село Тернавка, яке розташоване між Славським і Лавочним. У цьому селі також є старовинна дерев’яна церква Введення у храм Пресвятої Богородиці, збудована у 1921 році.

Може ця церква і не є таким вже цінним і витонченим пам’ятником архітектури, але вона так вдало вписана в оточуючий гірський пейзаж, що неможливо очей відірвати. І видно її як на долоні. Ну, і ми не могли не сфотографувати цей храм. Зверніть увагу, коли будете проїжджати.

Тернавка. Церква Введення у храм Пресвятої Богородиці, 1921.

P.S. Село Тернавка розташоване на річці Опір у Сколівському районі ЛьвоваЛьвівської області. Населення – близько 700 осіб. Засноване у 1597 році.

Кажуть, що крім церкви тут ще збереглася стара школа 1915 року.

Серпень 2011

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *