Дрогобич

Костел Святого Варфоломія

Костел Святого Варфоломія (або ж Вознесенський) був збудований у першій третині XV ст. Деякі джерела подають як дату заснування костелу 1392 р., але це не зовсім правда. У тому році був збудований попередник костелу Варфоломія, на місці якого потім і з’явився сучасний храм. Наприкінці XVIII ст. до костелу була прибудована каплиця.

Інтер’єр тут надзвичайно цікавий, деякі фрески є дуже оригінальними, зовсім несхожими на традиційні храмові розписи. Виконані фрески майстром Борщем бл. 1800 р., вітражі виготовлені у ХІХ ст. У храмі зберігся красивий надгробок дружини адміністратора дрогобицьких соляних жуп Катаржини Рамултової (1572) роботи скульптора Себастьяна Чешека.

Біля храму збереглася вежа, яка була збудована у 1551 р. як частина оборонного комлпексу Дрогобича, і згодом перероблена на дзвіницею костелу. Зараз ця вежа-дзвіниця є справжньою візитівкою міста.

Щоденно у різний час у костелі проводяться богослужіння польською мовою (у неділю також українською), тому радимо вам прийти до храму за розкладом, адже у інший час він в основному закритий.

Серпень 2008

Історія Дрогобича

Галерея Дрогобича 2007

Галерея Дрогобича 2008-2009

Дерев’яні храми Дрогобича

Дрогобицька ратуша

Цвинтарі Дрогобича

Інші фото, що не увійшли до галерей

Звіт про нашу подорож до Дрогобича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *