Данівка

Інформація про Свято-Георгіївську обитель

Данівка, Георгієвський собор, 1775.
Образ Божої Матері, іменований «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» був написаний за благословенням святого праведного Іоанна Кронштадтського і освячений цим же угодником Божим. Пізніше ікону отримав у благословення від святого Іоанна преподобний Серафим Вирицький, який у 1937 р. повторив перед нею подвиг преподобного Серафима Саровського, – молитовне уклінне стояння протягом 1000 днів і ночей. Збережена після кончини Виріцкого старця благочестивими людьми ікона з часом опинилася в Україні, а у 1997 р. була подарована Свято-Георгіївському жіночому монастирю в с. Данівка Козелецької благочиннії Чернігівської єпархії.

Ця обитель заснована у 1654 р. ченцями Троїцького монастиря, що знаходився у самому Козельці, документально відомого з 1645 р. Зачинена радянською владою, Данівська обитель відродилася у 1995 р. як жіночий монастир.

Передача ікони «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» до монастиря відбулася напередодні свята Похвали Божої Матері. За час свого перебування у обителі ікона прославилася посланням від Бога швидкої благодатної допомоги віруючим, зокрема зцілення страждаючих. Свідчення про ці чуда, серед яких багато свідчень священнослужителів, приведені у двох виданих Свято-Георгіївським монастирем книгах.

Завдяки посланню Господом людям благодатної допомоги після молитов біля ікони «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» святиня користується особливою любов’ю і шаною. Святий образ двічі привозили на поклоніння до Свято-Введенського монастиря Києва, до храмів Кіровограда, Чернігова, приходів Київської єпархії.

До Свято-Георгіївської обителі у Данівці приїжджає для поклоніння чудотворному образу багато паломників з різних міст України, Росії, Білорусі, Молдови.

Своєю благодатною допомогою, що йде навіть від літографії, ікона прославилася і у Вашингтоні (США), і в Італії, про що свідчать листи і телефонні дзвінки з цих країн. На початку квітня 2002 р. з Вашингтона віруючими передані записки для молебна перед чудотворним чином, куплено багато книг і літографій ікони, освяченого біля святині масла. У Свято-Георгіївський монастир поступає багато усних і письмових прохань благословити написання копії ікони Божої Матері «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» для приходів. У багатьох храмах різних єпархій вже є копії святого образу (Київ, Запоріжжя, Сімферополь, Житомир, Вишневе, Дніпро, Ізмаїл тощо).

У Свято-Георгіївському жіночому монастирі чудотворному образу написаний акафіст і ноти до акафісту. 13 квітня 2002 р. в престольному монастирському храмі освячений Престол лівої прибудови на честь Данівської ікони Божої Матері «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви».

23 квітня 2002 р. Священним Синодом Української Православної Церкви Данівська ікона Божої Матері «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви» внесена до списку чудотворних і встановлений день її святкування на Похвалу Божої Матері (Субота – п’ятий тиждень Великого посту).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *