Лісники

Лісники

Лісники – це передмістя Бережан, яке офіційно є його частиною. Якщо ви перебуваєте у Бережанах, обов’язково відвідайте це чудове місце. Його з Бережан можна дістатися пішки, але, якщо вам лінь йти довго, то можна під’їхати рогатинським автобусом (ходять достатньо часто).

Що ж такого цікавого є у Лісниках? А є там урочище, яке носить красномовну назву Монастирок. Перша згадка про монастир (і про самі Лісники) належить до 1320 року. Відомо, що у 1640 році монастир був спалений татарами. З XVII століття монастир належав василіанам. А останні служби відбулися тут у 1941 році. Дерев’яна церква XVII ст. була спалена у 1980 році. Зараз на її місці збудована нова невеличка капличка. А ще тут є джерело із цілющою водою, що допомагає при хворобах очей. Над нею також зведена капличка зі скульптурою Божої Матері. Поруч є також невеличкий цвинтар із березовими хрестами. Це могили січових стрільців.

Природа тут чудова, дуже пишна зелень, високі стрункі дерева, а також мальовниче озеро.

Але все ж таки головною принадою урочища Монастирок є Чортів Камінь – пісковик висотою п’ять метрів. На ньому видовбано Розп’яття. Кажуть, що його автором є головнокомандувач польської армії, маршал Едвард Ридз-Сміглий, який народився у Бережанах у 1886 році. А інші джерела кажуть, що Розп’яття відомо ще з XVIIІ ст. За радянських часів його намагалися знищити, навіть забетонували, адже Монастирок – це відоме здавна місце прощ, куди завжди прагнуло багато людей (бували тут Іван Франко, Андрій Чайківський, Богдан Лепкий, Соломія Крушельницька тощо). У 2003 році барельєф був відтворений.

Квітень 2010

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *