Кочеток

Кочеток

Кочеток. Церква Володимирської Ікони Божої Матері, 1857.
Кочеток – це селище міського типу з населенням близько 3600 осіб у Чугуївському районі Харківської області.

Знаходиться селище на правому березі річки Сіверський Донець на місці впадіння у нього невеличкої річки Тетлега.

Заснований Кочеток був у 1641 р. Між 1680 та 1700 рр. тут була збудована дерев’яна церква Архангела Михаїла. Тоді неподалік Кочетка існувала Володимирська пустинь (монастир), яку закрили на прохання поміщика Стремухова у 1787 р. Тоді ж старий Михайлівський храм був закритий, а монастирський храм Володимирської Ікони Божої Матері став приходською церквою. Там зберігалася чудотворна ікона Володимирської Божої Матері, яка явилася одному з місцевих монахів. До сих пір на місці явлення б’є джерело.

У 1846 р. було вирішено побудувати у Кочетку нову кам’яну церкву замість старої дерев’яної. Начальник Українських військових поселень висловлювався, що чудотворному образу не слід знаходитися у «заштатній» церкві. Новий проект затвердили у 1847 р. А повністю збудували церкву лише через десять років – у 1857 р.

За радянської влади храм був закритий. З 1957 р. тут розташовувався якийсь виробничий цех, а потім – склад. У 1980-х рр. почалася реставрація і відродження церкви. Перше богослужіння відбулося тут у 1989 р.

Місцевість навколо Кочетка дуже мальовнича, і місцерозтащування храму дуже вдале. Стоїть він на пагорбі, а внизу тече Сіверський Донець. Церкву видно з міста Чугуєва, неподалік якого й розташований Кочеток. У цих місцях неодноразово бував видатний уродженець Чугуєва Ілля Рєпін, який робив тут етюди до своєї «Хресної ходи». Кажуть, що у церкві колись були його розписи. А ще у Кочетку є унікальний музей води.

Доїхати до Кочетка можна від ст. м. Індустріальна Харкова на автобусах печенізького напрямку, або ж маршруткою з Чугуєва.

Березень 2011

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *