Вінницька область
Шаргород
Коли їдеш з Вінниці до Шаргорода, з кожним кілометром місцевість стає все непривітнішою. Навіть не віриться, що це Україна. Так, у нас провінція не дуже багата і розвинена, але ж ніколи очі не ріже вбогість. Не властива вона українцям, навіть бідним. А тут ми були вражені: не дивлячись на весну і цвітіння, повне відчуття забутого богом і людьми ведмежого кута. Тому, в принципі, до Шаргорода ми приїхали вже підготовленими. Отак ми відразу попереджаємо: якщо ви звикли у подорожах милуватися мальовничими краєвидами провінційних українських містечок та красивими, більш-менш відреставрованими архітектурними пам’ятками, то до Шаргорода вам краще не їхати. Адже що може бути цікавого у такому задрипаному місті? Ми приїхали сюди похмурого…
Вінниця
Вінниця розташована на берегах Південного Бугу. Кількість населення 362 тис. осіб. Заснував Вінницю у 1363 р. племінник литовського князя Ольгерда Федір Коріятович. У 1598 р. стає столицею Брацлавського воєводства. Найбільш цікавими пам’ятками Вінниці є домініканський костел (1758-1765), дерев’яна Миколаївська церква (1746), а також садиба видатного хірурга Миколи Пирогова. Історія ВінниціГалерея ВінниціГотелі Вінниці
Жмеринка
Що нам відомо про Жмеринку? По-перше, Жмеринка – це напівміфічне містечко, де відбувається дія у половині єврейських анекдотів. По-друге, у Жмеринці знаходиться найкрасивіший в Україні вокзал, і це вже не анекдот. З вокзалу і почнемо. Якщо ви будете їхати, наприклад, з Києва до Одеси, і потяг буде стояти у Жмеринці хвилин 20, вийдіть і подивіться на це архітектурне диво. Вокзал належить до кращих зразків архітектури модерну початку ХХ століття. Кажуть, що ця будівля нагадує двохпалубний корабель, який пливе у напрямку Чорного моря. Нам так чомусь не здалося, але архітектор Зиновій Журавський замислював саме таку ідею. І навіть у новинах про урочисте відкриття вокзалу у 1904 році петербурзький журнал «Зодчий» писав:…
Вінницька область
Вінницька область утворена у 1932 р. Площа – 26,5 тис. кв. км (4,4% площі країни), кількість населення – 1,6 млн. осіб (3,74% населення країни). В області 27 районів, 18 міст, 29 селищ, 1466 сіл. Архітектурна спадщина Вінниччини представлена декількома садибними, палацовими та садово-парковими ансамблями, а також культовими спорудами різних конфесій. ВінницяЖмеринкаШаргородIсторія Вінничини
Галерея Жмеринки
Iсторія Жмеринки
Галерея Вінниці
Сторінка гумору Травень 2006 Історія Вінниці
Історія Вінниці
Заселені ці території були ще в давні часи. Із середини x ст. тут поселились племена уличів і тиверців, що входили до складу Київської Русі. Згодом цей край відійшов до Галицько-Волинського князівства. Більше ста років тут панувала Золота Орда. Після перемоги у 1362 р. війська литовського князя Ольгерда над військом татар Поділля потрапило під владу литовського князівства. Племінники князя Ольгреда Федір і Костянтин Коріятовичі почали будувати на цих землях міста-фортеці. Серед них була і Вінниця. Про це вперше згадується в документах 1363 р. У 1565 р. місто стає повітовим центром Брацлавського воєводства. Перший замок було споруджено на високому місці лівого берега. У 1558 р. з метою підсилення захисту від ворогів була…
Історія Вінничини
Вінниччина – це частина подільського краю, історія якого розпочинається ще в ХІІ столітті, коли північна частина сучасної Вінницької області входила до складу так званої Болохівської землі. В часи монголо-татарської навали вперше з’являється назва Поділля. Після битви на Синіх Водах (1362 р.) Поділля входить до складу великого князівства Литовського як окрема адміністративна одиниця – Подільська земля. До 1363 року відносяться перші згадки про місто Вінницю, як литовську фортецю. У 1566 році було створено Брацлавське воєводство у складі трьох повітів – Брацлавського, Вінницького і Звенигородського. За Люблінською унією 1569 року Брацлавське воєводство відійшло до Речі Посполитої. На Подільській землі формувались і вели національно-визвольну боротьбу полки під проводом Богдана Хмельницького та Івана Богуна,…
Готелі Вінниці
«Вінниця»***, готель. Вінниця, вул. Соборна, 69. Тел.: (432) 671-317, 610-332, тел./факс (432) 520-888, 671-320. Комфортабельний тризірковий готель «Вінниця», розташований у діловому та культурному центрі міста, вже понад 20 років приємно вражає своїх гостей високим професійним обслуговуванням. Вартість проживання від 270 грн. Ми працюємо – Ви відпочиваєте!!! «Інтелс», міні-готель. Вінниця, вул. Космонавтів, 9. Тел.: (0432) 52-70-52, (093) 413-12-27. Міні-готель розташований на масиві “Вишенька” на 4-му поверсі житлового будинку. Поруч парк та лісопарк. Дво- та чотиримісні апартаменти з меблями, телевізором (супутникове ТБ), кухнею та санвузлом. Є wi-fi. Додатково: стоянка. «Версаль», готель. Вінниця, Тиврівське шосе, 2. Тел.: (0432) 27-37-13, 27-09-60. Приміський готель з номерами різних категорій: апартаменти, люкс, стандарт. Додатково: ресторан, бар, конференц-зал,…
Iсторія Жмеринки
Жмеринка – районний центр у Вінницькій області. Населення – 35,5 тис. На території міста були знайдені знаряддя праці та інші вироби первісних людей. На території, що прилягає до міста, є пам’ятник археології поселення трипільської культури. Жмеринка згадується у письмових джерелах поч. XVIII ст. як село у Брайлівській волості Вінницького повіту Подільської губернії. На той час Жмеринка складалась з декількох населених пунктів. Сучасна Жмеринка виникла у 1865 р. Тоді між селами Велика Жмеринка і Мала Жмеринка було закладено залізничну станцію. Необхідність у будівництві залізниці була викликана тим, що у 2 пол. ХІХ ст. у Подільській губернії значно зросла кількість цукрових заводів (усього їх налічувалося 29), і губернія стає провідним центром цукрової…