Комарно

Комарно

Назва міста Комарного походить, мабуть, від великої кількості комарів. Але ми побували тут взимку, і комарів, звичайно, не побачили. Проте побачили надзвичайно цікаві пам’ятки архітектури, про які зараз і розповімо.

Найцікавіша споруда міста – це, безперечно, костел Різдва Богородиці. Побудований він був у 1656 році. Будівничим і можливим автором проекту був Ян Покорович (відомий архітектор, звів декілька знаменитих будівель у Львові, наприклад, костел бостх кармелітів). Але є інформація про те, що архітектор храму – Войцех Капінос. Храм мав оборонний характер – нагорі є бійниці. Головний фасад костелу рясно прикрашений ліпниною та скульптурами. Це настільки милує око, що неможливо відірватися, і хочеться фотографувати його знов і знов. Всередині храм не такий «веселий», як ззовні. Він потребує негайного ремонту – роки панування радянської атеїстичної влади залишили повне спустошення і занепад.

Є у Комарному й своя дерев’яна церква. Побудована вона була у 1754 році. Архітектура церкви – традиційна галицька. Поруч із храмом є дерев’яна дзвіниця. Одна місцева жителька повідомила, що церква знаходиться у аварійному стані, хоча ми цього не помітили – церква здається новою.

Також є у Комарному ще два цікавих храми. Один з них – величезний Михайлівський собор (1910), розташований поруч із дерев’яною церквою. А також симпатична відреставрована церква Петра і Павла (1848).

Крім культових споруд є у містечку ще дещо цікаве, що нам, на жаль, не вдалося побачити за браком часу. Це, наприклад, колонна, зведена у 1663 році у пам’ять перемоги над турками. Або ж руїни палацу Лянцкоронської, які вже ну зовсім руїни (палац там не вгадується і близько).

Насамкінець трошки історії. Вперше Комарно згадується у 1427 році, а у 1473 році король Казимир IV Ягеллончик надав Комарному магдебурзьке право. У цьому ж році було закладено костел і замок. У 1592 році тут створено православне братство, а при ньому школа і лікарня.

У 1672 році під Комарним польське військо під проводом Яна Собеського розгромило 10-тисячне турецьке військо, звільнивши при цьому 10 тис. невільників.

За австрійських часів містечко було дуже розвиненим у економічному плані, мало декілька великих підприємств.

Зараз Комарно – це місто Городоцького району Львівської області із населенням 3,8 тис. осіб. Потрапити сюди можна зі Львова (маршрутка від залізничного вокзалу), або ж з райцентру – Городка (маршрутка з центру міста).

Січень 2010

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *