Вулиця Довга
Клікайте на картинки, і вони збільшаться
Вулиця Довга, на мій погляд, одна з найцікавіших в Старому Місті. І подивитись на старовинні будинки, яких там багато, ми йдемо прямо зараз.
На Довгу ми потрапляємо з Госпітальної, в тому місті, де вони перетинаються біля казарм, і йдемо вгору. Будиночки на цій вулиці дуже старі. Кожний будинок зведений не на рівному місці, скажемо так. Тобто якщо навіть стіни більш нові, то фундаменти ще середньовічні. Дуже цікава вуличка!
До речі, не тільки тут, а майже усі будинки у Старому Місті мають багатовікову історію: щось перебудовувалося, щось добудовувалося, будинки втрачали свій первісний вигляд, але ж якщо казати про їхній вік, то відкидати всі нашарування не є правильним.
Ось і наступні будинки по вул. Довгій – №17 і №19 – свого вигляду набули у ХІХ ст., але ж вони існували до цього більше сотні років.
Далі нашу увагу привернув будинок №15, точніше, декілька будинків чомусь з одним номером. А ще точніше кажучи, це комплекс будівель. Стан їх дуже жахливий. Стіни одного будинку наполовину зруйновані, хоча ще нещодавно стояли цілими. Там йдуть якісь ремонтні роботи, сподіваємося, що для відбудови, а не руйнування.
Далі проходимо через іржаві ворота і потрапляємо на подвір’я. Там ми виявляємо, що на простенькому, на першій погляд, будинку є колони. Мабуть, тут колись жив хтось з керівництва міста.
Коли у цей день вранці ми йшли каньйоном, то бачили цей комплекс знизу. А тепер тут, вгорі відкриваються чудові краєвиди каньйону.
Також на Довгу виходить апсида Миколаївської церкви, а частину вулиці займають її підпірні стіни.
Взагалі всі будиночки на Довгій невеличкі, і простіночки між ними вузькі.
Обов’язково відвідайте цю вулицю, коли будете у Кам’янці. Якщо вам подобається старовинна архітектура, то вам сподобається і ця вулиця.
А ми з Довгої повертаємо ліворуч на вулицю Іоанно-Предтечинську, названу так на честь церкви Іоанна Предтечі, яка була побудована в XVI ст. Весь вигляд цієї затишної старовинної вулиці псує сіра радянська коробка. А трошки далі коробки праворуч треба зайти у дворик, щоб подивитись на фундамент церкви Іоанна Предтечі. Так, від неї залишився тільки фундамент. Хто винний? Татари? Ні. Поляки? Знову невірно. Мабуть, напевно, фашисти! І знов не вони. А хто? Ну, звичайно ж, нашим братам-комуністам заважало!!!
У цьому дворі дуже затишно, а в старовинних будинках розмістився історичний музей. Чомусь ми до нього не зайшли. Ну, наступного разу обов’язково зробимо це.
Оглянувши всю цю красу, ми потрапляємо на вулицю П’ятницьку, про яку розповімо у наступній частині.
Березень 2008
Інші частини нашої розповіді з великою кількістю фото за цими посиланнями:
Південна частина каньону навколо Старого міста
Північна частина каньону навколо Старого міста
Вулиця П’ятницька, Польський ринок
Вулиці Татарська, Зарванська, Троїцька площа
Ще можете прочитати невеличку розповідь про те, як ми вперше їздили до Кам’янця, а також ексклюзивний матеріал про рівень культури українців.
Крім цього до вашої уваги перелік готелів Кам’янця.