Теребовля

Теребовля

Теребовля. Руїни замку, XVII ст.

Теребовля (до 1944 р. – Трембовля) – районний центр у Тернопільській області, розташований на р. Гнізна. Кількість мешканців – близько 13,5 тис. осіб.

Теребовля – давньруське місто, перша письмова згадка про яке належить до 1097 р. (Іпатіївський літопис). У 1389 р. Теребовля отримала магдебурзьке право.

Широковідомою історичною подією є облога Теребовлі турецьким військом у 1675 р. Турки тримали замок в облозі декілька днів, замок перебував під постійними обстрілами, стіни його почали руйнуватися, а вода та їжа закінчувалися. Тоді комендант замку Ян-Самуель Хшановський вірішив здати фортецю. Його дружина Анна Дорота, відома також як Зофія, дізнавшись про це, заявила чоловікові, що у разі капітуляції вб’є і його, і себе (а за деякими переказами, погрожувала також підірвати замок). Своїми діями Зофія Хшановська вселила віру та стійкість у чоловіка та оборонців замку. Фортеця витримала облогу, і невдовзі турки відступили.

Зараз у Теребовлі можна побачити руїни замку (XIV-XVII ст.). У місті встановлений пам’ятник Зофії Хшановській.

З інших пам’яток слід відзначити монастир кармелітів (XVII ст.), Миколаївську церкву (XVІ-XVІII ст.), Петропавлівський костел (ХХ ст.), ратушу (ХХ ст.).

Цікаво, що залізнична станція міста носить стару польську назву – Трембовля.
Історія Теребовлі
Галерея Теребовлі
Готелі Теребовлі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *