Требухів

Требухів

Село Требухів розташоване у 17 км від Києва у Броварському р-ні. Мешкає тут близько 6,5 тис. осіб.

Офіційна історія каже, що село засноване в 1633 р. У той час ці землі належали Києво-Печерській лаврі, а люди, що селилися тут, були «монастирськими людьми», платили різні податі монастирю.

А колись на місці Требухова було поселення Іваничі, яке зруйнували татари. У Требухові є урочище Горочани. Існує версія, що саме тут стояло давньоруське поселення. Інші перекази говорять, що село виникло на місці старого поселення Вольниця – сюди, у глухі ліси, тікали ті, хто прагнув волі.

Требухівці завжди були волелюбними. Наприклад, ще у XVIII ст. багато мешканців села брали участь у повстанні гайдамаків. А вже у ХХ ст., у 1920 р., требухівці підняли повстання проти радянської влади. В обороні села взяли участь майже 300 селян, озброєних вилами та обрізами. У відповідь село обстріляли з гармат, атакували кіннотою, спалили. Кажуть, що загинув кожний десятий житель.

Сподіваємось, що прагнення свободи не полишило требухівців і в наші дні. І підемо до церкви. Покровська церква у Требухові – чи не найбільша дерев’яна церква Київщини (більшої ми не бачили, в кадр влазить важко). Збудована вона була в 1905-1911 рр. на місці старої Троїцької. За архітектурою церква дуже проста, традиційна, але її різнобарвне розфарбування бань надає їй дуже «веселого» вигляду. Всередині церква теж дуже цікава, багата на розписи і масштабні картини. Ще дуже сподобався хитрозроблений замок на вхідних дверях церкви, мабуть він ровесник храму.

Доїхати до Требухова можна на маршрутці на Дударків від станції метро Лісова.

Червень 2010

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *