Судак
Судак
Судак – місто в Автономній республіці Крим. Розташований на березі Судацької бухти Чорного моря. Населення Судака складає 14,5 тис. осіб. Судак – кліматичний приморський курорт, належить до Феодосійського рекреаційного району. Площа зелених насаджень міста складає 60,4 га. На території міста тече невелика річка Суук-Су. Пам’ятниками природи міста є урочище Караул-Оба (державного значення), скеля Лягушка, парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва Перцем (місцевого значення). Найзнаменитішою історичною пам’яткою міста є Генуезька фортеця, збудована у XIV-XV ст.Галерея Судака (Генуезька фортеця)Історія Судака
Галерея Судака (Генуезька фортеця)
Генуезька фортеця побудована у XIV-XV ст. під час правління тут італійців. Гора, на якій стоїть фортеця, так і зветься – Кріпосна. З усіх боків, крім того, що звисає над морем, гору обнесено широкою та товстою стіною, над якою височать 18 веж з бійницями. До наших днів дійшли вибиті на геральдичних нішах надписи, які повідомляють про те, в якому році, під час правління якого консула та коменданта фортеці вони зведені. 1371 роком датований найстарший із збережених надпис, а найпізніший відноситься до 1414 року. Зберігся Консульський замок-донжон з внутрішнім двором та залишками підйомного мосту, величезною цистерною-водосховищем, домовою церквою та потаємним ходом, що виводив з кручі на берег; руїни Вартової вежі, що знаходиться…
Історія Судака
IV ст. до н.е. – На території сучасного Судака виникло поселення таврів. Поч. ІІІ ст.н.е. – На місці Судака існувало аланське поселення. 212 р. – Була побудована фортеця з назвою Сугдея. VII-VIII ст. – Судак, відомий як Сугдея, підпорядкувався хазарам. Це був великий торговельний центр зі зручною, добре захищеною бухтою, що була гаванню. Населення міста складали в основному алани та греки. ІХ-ХІ ст. – Судак стає великим морським портом, населення підтримувало торгові та культурні зв’язки з Київською Руссю, Візантією. У давньоруських джерелах згадується під назвою Сурож. 989 р. – Після взяття Херсонесу військами київського князя Володимира Крим входить до сфери торгових інтересів Київської Русі, а пізніше – найближчих до неї…