Чернігів
Про Чернігів Осіння галерея Чернігова 2012 Галерея Чернігова (багато фото 2007, 2011, 2012) Історія Чернігова Готелі Чернігова
Чернігів
Чернігів – одне з найкрасивіших міст України. Його історичний центр стоїть першим у попередньому списку претендентів України на віднесення до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А я би включила Чернігів у цей почесний список прямо зараз. Місто це – невелике, зелене, тихе й затишне. Щоб оглянути основні об’єкти, достатньо одного дня. Але щоб оглянути їх більш-менш нормально, треба два дні. Тому, якщо ви киянин (а киян серед індивідуальних туристів у Чернігові найбільше), сідайте на маршрутку біля ст. метро «Лісова», і через півтори години ви вже на місці. Дивуюся тим киянам, які ще не бували у Чернігові. Написано про місто взагалі і про його видатні пам’ятки дуже багато, тому просто перелічу тут усе,…
Галерея Чернігова (багато фото 2007, 2011, 2012)
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДИТИНЕЦЬ (ВАЛ) Найбільш цікаве і відвідуване місце Чернігова – Вал або Дитинець (так називається укріплена частина давньоруських міст). Вал – це і є древній Чернігів VII-XIII століть, розташований на високому виступі правого берега Десни, обмежений з двох боків річкою та її притокою Стрижнем. Зараз Вал – справжнє туристичне місце. Тут можна прогулятися парковими алеями, оглянути давньоруські культові споруди та будівлі доби українського бароко, відвідати музеї та побачити увесь Чернігів, який розташований нижче Валу. Спасо-Преображенський собор Найбільш цікава споруда дитинця – Спасо-Преображенський собор – перший храм Чернігова, збудований у 30-ті рр. ХІ століття. Закладений сином Володимира Великого Мстиславом. Був усипальницею чернігівських князів. Наприкінці XVIII століття храм був перебудований. У інтер’єрі…
Історія Чернігова
Люди мешкали на території Чернігова ще за часів з неоліту і бронзи. За ранньої доби Чернігів був центром племені сіверян, а з ІХ ст. увійшов до складу Київської Русі. Уперше Чернігів згадується в літописі під 907 роком. З ІХ-Х ст. до наших часів збереглися місця поховань князів і бояр (наприклад, Чорна Могила, Х в.). У ХІ – ХІІІ ст. Чернігів був центром Чернігівського князівства. Перші князі: Мстислав Володимирович (побудував новий кам’яний княжий двір і почав будову Спаського собору), згодом Ярослав Мудрий, його син Святослав, родоначальник чернігівської династії, та інші. Наприкінці ХІ ст. в Чернігові постало єпископство. Татарська навала перервала зростання Чернігова на тривалий час. Близько 1353 Чернігів підпав під владу…
Готелі Чернігова
«Україна», готель. Чернігів, просп. Миру, 33. Тел.: (0462) 674-177, 698-344, 698-367, 646-411. Готель, розташований у самому центрі Чернігована, складається з 86 номерів. У номерах: нові меблі індивідуального дизайну, металопластикові вікна. У кожному номері є передпокій, ванна кімната з душовою кабіною та санвузлом, кабельне ТБ, холодильник, телефон, доступ до Інтернету. У готелі автономна система опалення, цілодобово гаряча вода. «Брянськ», готель. Чернігів, вул. Шевченка, 103. Тел.: (04622) 3-07-18, 3-36-46. Готель у затишній парковій зоні на березі Десни. Складається з п’ятиповерхового спального корпусу і приєднаної до нього двоповерхової споруди з рестораном, бенкетними залами, нічним клубом. В готелі 50 номерів на 88 місць різних категорій: «Люкс», одномісні «Комфорт», «Стандарт» та «Економ», двомісні «Комфорт» та…
Осіння галерея Чернігова 2012
Чернігівська осінь – надзвичайно красива: місто є дуже зеленим, і, відповідно, восени стає дуже яскравим. І це жовто-червоне море осіннього листя у поєднанні з древньою архітектурою робить Чернігів неймовірно чарівним. Були ми у Чернігові 6 жовтня 2012 року. Трошки шкода, що довелося поїхати саме у цей день – багато дерев стояли ще зеленими. От якщо б ще тиждень, от тоді було б саме те. Як завжди, маршрутка привезла нас з Києва до Чернігівського валу, де ми і провели пару годин, прогулюючись парком, милуючись церквами і фотографуючись з гарматами. У парку в той день було багато весіль. У різних куточках посеред білого дня пили шампанське з пластикових стаканчиків групки наряджених весільних…