Житомир

Галерея Житомира 2009

Ці фотографії були зроблені 17 травня 2009 р. На цей раз ми відкрили для себе багато нового у Житомирі.

Почнемо з сумного. Житомир, на жаль, не є винятком, і у ньому також є декілька архітектурних пам’яток, які волають про допомогу. До того ж, це пам’ятки дуже високого рівня.

Наприклад, каплиця Святого Миколая, яка була побудована на місці древнього католицького костелу у XVIII ст. За радянських часів каплиця була перепрофільована під клуб. Зараз – суцільна руїна.

Поруч з каплицею, на території товариства сліпих, стоїть Покровська церква ХІХ ст. Вхід на територію УТОС закритий, але якщо попросити, то пустять. Стан церкви – жахливий, з усіх боків до неї прибудовані якісь потворні конструкції.

Ну як чергового разу не запитати: якщо це не потрібно владі, то чому сама церква (незалежно від конфесії) будує багато нових храмів, позбавлених художнього смаку, замість того, щоб відтворювати старі, які мають архітектурну цінність і вікову історію духовних осередків. Як можна дивитися на руйнацію святині з байдужістю? Мабуть, і у церкви нічого святого не залишилося…

Попередні дві пам’ятки мають ще більш-менш збережений стан, і з них може щось ще буде. А наступна памятка – келії єзуїтського монастиря (1724) – є просто величезною купою цегли. Біля руїн було помічено горду табличку з написом, що її «законсервовано». Але жодних ознак консервації помічено не було.

Проте є у Житомирі декілька культових споруд, які збережені достатньо добре, хоча такої архітектурної цінності, як вищеописані, вони й не мають.

Зверніть увагу на церкву старообрядців. Ми побували на службі. Це щось! Зовсім не те, що звична православна церква. Просто як на 500 років назад потрапляєш!

Крім цих храмів, є у місті ще старовинна церква Святого Ісакія на Вільському цвинтарі, але через те, що вона зараз вся у риштованні, не розміщуємо її тут, проте є цікаві фото з самого цвинтаря.

Хоча Житомир сильно потерпів під час Другої світової війни, все ж таки у місті залишилося декілька цікавих громадських споруд. Найвідоміша з них – водонапірна вежа кін. ХІХ ст. – символ Житомира.

І наостанок подаємо хрестоматійні житомирські місця, які вже є у нашій галереї 2006 року.

П.С. Житомирські метаморфози. У такому випадку думаєш: чи то спотворили пам’ятку архітектури, чи подякувати, що не зруйнували зовсім.

Житомир. Так тут поєднують старе й нове.

Травень 2009

Галерея Житомира (2006)

Історія Житомира

Розповідь про поїздку до Житомира (2006)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *