Бердичів

  • Бердичів. Монастир босих кармелітів, XVI-XVIII ст.
    Бердичів

    Бердичів

    Бердичів – районний центр у Житомирській області (77,2 тис. жителів), розташований на березі р. Гнилоп’ять. Перша писемна згадка – 1545 р. У кінці XVIII ст. Бердичів опинився у складі Російської імперії на кордоні «межі осілості», що спричинило значний приток до міста єврейського населення. Саме євреям Бердичів має завдячувати неабиякому пожвавленню економічного життя та культурному розвиткові. У різні часи бувало, що євреї складали більше 90% мешканців міста. У народному фольклорі Бердичів є символом “містечковості” та часто виступає місцем, де відбувається дія у єврейських анекдотах. До наших днів збереглася забудова єврейського Бердичева, досить проста та провінційна, у тому числі і декілька синагог. А старовинний бердичівський єврейський цвинтар є однією з націкавіших історичних…

  • Бердичів. Монастир босих кармелітів, XVI-XVIII ст.
    Бердичів

    Галерея Бердичева

    Найвідомішою пам’яткою Бердичева є монастир кармелітів босих XVI-XVIII ст., фортечні мури якого збудував власник міста Януш Тишкевич у 90-х рр. XVI ст. У 1630 р. він дарує свій замок та земельну ділянку під будівництво кармелітського монастиря, і на свої кошти утримує ченців. У 1642 р. було зведено та освячено костел. Тишкевич передав йому старовинну чудотворну ікону Божої Матері, яку встановили у нижній частині храму. На поклоніння іконі сходились з усієї Польщі безліч прочан. У 1736 р. кармеліти продовжили розбудову кляштору і фортеці, основні роботи велися під керівництвом відомого інженера-аріхтектора Яна де Вітте (1716-1785). У 1754 р. було закінчено будівництво Маріїнського костелу. У 1756 р. відбулася коронація Чудотворної ікони Божої Матері…

  • Бердичів. Монастир босих кармелітів, XVI-XVIII ст.
    Бердичів

    Історія Бердичева

    Бердичів – місто обласного значення, розташований на на березі річки Гнилоп’ять, притоки Тетерева. Деякі дослідник історії Бердичева вважають, що назва міста походить від давньослов’янського слова «берда» – гора, урвище, або ж від власного імені Бердич; інші – від слова «бердиш» – так називалася бойова сокира слов’ян. На гербі сучасного Бердичева зображено сокиру та жезл Меркурія, що символізує місто як давній центр торгівлі. Перша письмова згадка про Бердичів відноситься до 1545 р. Ця дата вказується у двох джерелах: у люстрації (переписі населених пунктів) Київського воєводства за 1545 р. як власність Василя Тишкевича та в описі Житомирського замку за цей самий рік. Територія, на якій розташований Бердичів, належала Київській Русі. На цю…

  • Готель "Дежа Вю", м. Бердичів, вул. Свердлова, 3в
    Бердичів

    Готелі Бердичева

    «Дежа вю»****,готельно-ресторанний комплекс. Житомирська обл., Бердичів, вул. Вінницька, 3в. Тел.: (04143) 4-06-01, 4-00-55. Новий готель у центрі міста (чотири зірки). У номерах: кондиціонер, Інтернет, кабельне телебачення, міні-бар, сейф. Додатково: ресторан, спорт-бар (російський більярд), караоке-бар, конференц-зал, парковка, пральня. «Пан готель»***, готель. Житомирська обл., Бердичів, пл. Привокзальна, 1а. Тел.: (04143) 4-12-22, (067) 235-37-37. Номери категорії «Люкс» «Напівлюкс» «Стандарт» «Економ». У номерах: холодильник, телефон, кондиціонер, WI-FI, кабельне телебачення, міні-сейф, міні-бар. У вартість номера включено сніданок. Додатково: стоянка, праска, сейф у адміністратора, зберігання багажу (безкоштовно), ресторан, конференц-зал, організація екскурсій, хімчистка, салон краси. «Мірабелла», готель. Житомирська обл., Бердичів, вул. Житомирська, 20. Тел.: (04143) 2-01-90, 4-09-70. Додатково: ресторан. «У свата», готельно-ресторанний комплекс. Житомирська обл., Бердичівський р-н,…