Житомирська область

Бердичів Житомир Коростень Коростишів Овруч Стара Котельня Червоне Історія ЖитомирщиниЖитомирська область утворена у 1937 р. Територія – 29,9 тис. кв. км. (5% території країни), населення – 1,24 млн. осіб (2,92% населення країни). В області 23 райони, 11 міст, 43 селища, 1625 сіл.Архітектурна спадщина Житомирщини представлена значними культовими спорудами XVI-ХХ ст., палацовими та парковими ансамблями. Надзвичайно мальовничі пейзажі утворюють річки Житомирщини.

  • Житомир. Водонапірна башта, 1898, арх. Адам Енш.
    Житомирська область

    Житомирська область

    Житомирська область утворена у 1937 р. Територія – 29,9 тис. кв. км. (5% території країни), населення – 1,24 млн. осіб (2,92% населення країни). В області 23 райони, 11 міст, 43 селища, 1625 сіл. Архітектурна спадщина Житомирщини представлена значними культовими спорудами XVI-ХХ ст., палацовими та парковими ансамблями. Надзвичайно мальовничі пейзажі утворюють річки Житомирщини. БердичівЖитомирКоростеньКоростишівОвручСтара КотельняЧервонеІсторія Житомирщини

  • Бердичів. Монастир босих кармелітів, XVI-XVIII ст.
    Бердичів

    Бердичів

    Бердичів – районний центр у Житомирській області (77,2 тис. жителів), розташований на березі р. Гнилоп’ять. Перша писемна згадка – 1545 р. У кінці XVIII ст. Бердичів опинився у складі Російської імперії на кордоні «межі осілості», що спричинило значний приток до міста єврейського населення. Саме євреям Бердичів має завдячувати неабиякому пожвавленню економічного життя та культурному розвиткові. У різні часи бувало, що євреї складали більше 90% мешканців міста. У народному фольклорі Бердичів є символом “містечковості” та часто виступає місцем, де відбувається дія у єврейських анекдотах. До наших днів збереглася забудова єврейського Бердичева, досить проста та провінційна, у тому числі і декілька синагог. А старовинний бердичівський єврейський цвинтар є однією з націкавіших історичних…

  • Бердичів. Монастир босих кармелітів, XVI-XVIII ст.
    Бердичів

    Галерея Бердичева

    Найвідомішою пам’яткою Бердичева є монастир кармелітів босих XVI-XVIII ст., фортечні мури якого збудував власник міста Януш Тишкевич у 90-х рр. XVI ст. У 1630 р. він дарує свій замок та земельну ділянку під будівництво кармелітського монастиря, і на свої кошти утримує ченців. У 1642 р. було зведено та освячено костел. Тишкевич передав йому старовинну чудотворну ікону Божої Матері, яку встановили у нижній частині храму. На поклоніння іконі сходились з усієї Польщі безліч прочан. У 1736 р. кармеліти продовжили розбудову кляштору і фортеці, основні роботи велися під керівництвом відомого інженера-аріхтектора Яна де Вітте (1716-1785). У 1754 р. було закінчено будівництво Маріїнського костелу. У 1756 р. відбулася коронація Чудотворної ікони Божої Матері…

  • Житомир. Скульптура на подвір'ї костелу Софії.
    Житомир

    Житомир

    Житомир – обласний центр, розташований у поліському регіоні на берегах річки Тетерів. Населення міста складає 267,5 тис. осіб. Датою заснування Житомира вважається 884 р. Магдебурзьке право місто отримало у 1444 р. У 1918 р. у Житомирі працював уряд Української Народної Республіки. Житомир – батьківщина видатного конструктора С. Корольова, композитора Б. Лятошинського, письменника В. Короленка, піаніста С. Ріхтера, поета О. Ольжича і багатьох інших. Цікавими архітектурними пам’ятками Житомира є чисельні культові споруди: Преображенський кафедральний собор, Михайлівський собор, Хрестовоздвиженська церква, костел Святого Яна з Дуклі, кафедральний костел Святої Софії, церква Успіння Пресвятої Богородиці тощо. Історія ЖитомираГалерея Житомира 2009Галерея Житомира 2006Звіт про поїздку до Житомира 24.12.2006Готелі Житомира

  • Житомир. Памятник на честь заснування міста у 884 році.
    Житомир

    Історія Житомира

    Житомир належить до найдавніших міст України. Ще з часів середньовіччя і до сьогодні Житомир був і є адміністративним центром регіону, а у 1918 р. тут протягом кількох тижнів працював уряд Української Народної Республіки. Археологами поблизу міста виявлені поселення і кургани епохи бронзи, раннього залізного віку. В межах міста розкопано також могильники VII ст. та залишки староруського городища Х-XIII ст. За місцевою легендою, яку записав історик ХІХ ст. священик Микола Трипольський, місто було започатковано близько 884 р., і свою назву одержало від імені руського дружинника київських князів Аскольда та Діра – Житомира, що нібито відмовився служити Олегу, сховався у лісах і оселився на високій скелі при злитті рік Кам’янки і Тетерева.…

  • Бердичів. Монастир босих кармелітів, XVI-XVIII ст.
    Бердичів

    Історія Бердичева

    Бердичів – місто обласного значення, розташований на на березі річки Гнилоп’ять, притоки Тетерева. Деякі дослідник історії Бердичева вважають, що назва міста походить від давньослов’янського слова «берда» – гора, урвище, або ж від власного імені Бердич; інші – від слова «бердиш» – так називалася бойова сокира слов’ян. На гербі сучасного Бердичева зображено сокиру та жезл Меркурія, що символізує місто як давній центр торгівлі. Перша письмова згадка про Бердичів відноситься до 1545 р. Ця дата вказується у двох джерелах: у люстрації (переписі населених пунктів) Київського воєводства за 1545 р. як власність Василя Тишкевича та в описі Житомирського замку за цей самий рік. Територія, на якій розташований Бердичів, належала Київській Русі. На цю…

  • Житомир. Кафедральний собор Святої Софії, 1737-1751.
    Житомир

    Звіт про поїздку до Житомира 24.12.2006

    У Житомирі нам доводилося бувати два рази, але немає сумніву, що ми там будемо ще й не раз. Дійсно, чому б не поїхати до міста, коли воно так близько до Києва (від ст. м. «Житомирська» їхати годину на маршрутці, які йдуть щопівгодини, а вартує то щастя 20 грн.) Тому радимо всім киянам у вихідний день за умови гарної погоди поїхати і подивитися на таке гарне місто. Проїжджає маршрутка з Києва до центру міста і зупиняється біля Спасо-Преображенського собору (орієнтир для мілітаристів – танк на постаменті). Ми – пацифісти, тому докладніше зупинимось саме на соборі. Спасо-Преображенський собор (1874) – головна православна (МП) церква міста, величезна і помпезна, побудована у російському стилі.…

  • Готель "Дежа Вю", м. Бердичів, вул. Свердлова, 3в
    Бердичів

    Готелі Бердичева

    «Дежа вю»****,готельно-ресторанний комплекс. Житомирська обл., Бердичів, вул. Вінницька, 3в. Тел.: (04143) 4-06-01, 4-00-55. Новий готель у центрі міста (чотири зірки). У номерах: кондиціонер, Інтернет, кабельне телебачення, міні-бар, сейф. Додатково: ресторан, спорт-бар (російський більярд), караоке-бар, конференц-зал, парковка, пральня. «Пан готель»***, готель. Житомирська обл., Бердичів, пл. Привокзальна, 1а. Тел.: (04143) 4-12-22, (067) 235-37-37. Номери категорії «Люкс» «Напівлюкс» «Стандарт» «Економ». У номерах: холодильник, телефон, кондиціонер, WI-FI, кабельне телебачення, міні-сейф, міні-бар. У вартість номера включено сніданок. Додатково: стоянка, праска, сейф у адміністратора, зберігання багажу (безкоштовно), ресторан, конференц-зал, організація екскурсій, хімчистка, салон краси. «Мірабелла», готель. Житомирська обл., Бердичів, вул. Житомирська, 20. Тел.: (04143) 2-01-90, 4-09-70. Додатково: ресторан. «У свата», готельно-ресторанний комплекс. Житомирська обл., Бердичівський р-н,…

  • Бердичів. Монастир босих кармелітів, XVI-XVIII ст.
    Історія Житомирщини

    Історія Житомирщини

    У v-vii ст. нової ери територія Житомирської області була заселена східнослов’янськими племенами: північ – древлянами, центральна частина і південь – полянами, які займались землеробством і скотарством. Древляни займались також мисливством, бджільництвом, виробництвом ювелірних прикрас, торгівлею. У ІХ ст. з’являються міста, що стають центрами ремесел і торгівлі: Вручий (Овруч), Іскорость (Коростень). У XI – на поч. ХІІ ст. сучасна територія Житомирської області входила до складу Київської Русі. Волинь і Полісся, за відомим істориком І. Крип’якевичем, належали до слов’янської прабатьківщини, були колискою українського народу. У 2-й пол. ХІІ ст., внаслідок розпаду Київської Русі, територія краю увійшла до Київського князівства. У 1-й пол. ХІІІ ст. разом з іншими слов’янськими землями, Житомирщина потрапила під…