Мукачево

  • Мукачеве. Замок "Паланок", XIV-XVII ст.
    Мукачево

    Мукачево

    Мукачеве – друге за чисельністю місто Закарпаття (82,5 тис. осіб), районний центр. Розташоване на берегах річки Латориця. Крім цих офіційних фактів можна відразу додати, що Мукачеве неофіційна туристична столиця Закарпаття. Саме тут розташований найвідоміший замок краю, а може й усієї України, –«Паланок». І подивитися на нього везуть групи туристів з усієї України і не тільки. Але не одним замком відоме Мукачеве. Та про це згодом. А для початку трошки прояснимо, як все ж таки називається місто. Що ми маєио на увазі? Просто у різних джерелах місто зветься по-різному: МукачевЕ або МукачевО. Щойно ви приїдете потягом до міста, то на головному фасаді вокзалу вас зустріне надпис «Мукачево». Тут можемо вважати, що…

  • На під'їзді до Мукачева. Вид з поїзда.
    Мукачево

    Звіт про поїздку до Мукачева (2006)

    Краса Закарпаття почалася для нас ще до виходу з поїзда в кінцевому пункті призначення – Мукачевому. Поїзд «Київ-Ужгород» мав прибути до Мукачева о 9.00, а ми вже з сьомої ранку стирчали у відкритому вікні поїзда, намагаючись сфотографувати красу гір. Краєвиди були один одного краще. Інколи поїзд їхав між зеленими горами, то заїжджав на височенний міст, то до тунелю. Таким чином набралася невеличка колекція фотографій гірських пейзажів, і все це не виходячи з поїзда. Тому радимо всім за дві-три години до Мукачевого прокидатися і ставати біля вікна. І дивитись-дивитись. Таке у телевізорі рідко показують. Нарешті приїхали до Мукачева. Відразу ж ми вирішили владнати проблему ночівлі. Якщо не подбати про це заздалегідь,…

  • Мукачеве. Пам’ятник Ілоні Зріні та Ференцу ІІ Ракоці у замку «Паланок»,ск. Пейтер Матле.
    Мукачево

    Замок Паланок

    У південно-західній частині Мукачева стоїть овіяний легендами і бойовою славою Мукачівський замок, одна з найцінніших пам’яток Закарпаття ХІv-ХvІІ століть. Замок розташований на горі вулканічного походження висотою 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Свою назву – «Паланок» – замок бере від так званого паланку – дубового частоколу, яким були укріплені рови навколо замку у ХVІІ ст. Розташований замок на трьох терасах і складається з трьох частин. Найстаріший Верхній замок XIV-XVI ст. знаходиться на вершині гори, Середній XVII ст. – на терасі на 6 м нижче і Нижній замок теж XVII ст. – ще на 10 м нижче від Середнього. На початку XVIII ст. на четвертій терасі ще на…

  • Мукачево

    Готелі Мукачева

    «Прем’єр Стар», готель. Мукачеве, вул. Миру, 10-12. Тел.: (03131) 3-20-08, 5-48-80, 5-45-10, 3-10-31. Готель в центрі міста, в історичній будівлі навпроти ратуші. В усіх номерах сателітарне ТБ, кондиціонер, міні-бар, мини-сейф, холодильник, телефон, електронний замок. Додатково: казино, ресторан з бенкетним залом, конференц-зал, сауна, басейн, салон краси, фітнес-центр, стоянка. «Інтурист», готель. Мукачеве, вул. Духновича, 93. Тел.: (03131) 3-79-05, 3-15-09. Готель розташований в парковій зоні. У номерах усі вигоди, ТБ. Додатково: ресторан, бар, більярд. «Лангер», готель. Мукачеве, вул. Росвигівська, 2. Тел.: (03131) 22-287. Приватний готель недалеко від центру міста. Номери з усіма вигодами, телевізором, холодильником. Додатково: ресторан, сауна, басейн, автостоянка. «Червона гора», туристсько-готельний комплекс. Мукачеве, вул. Лавковська. Тел.: (03131) 22-326, 57-173. Розташований при…

  • Мукачеве. Ратуша, 1904, арх. Янош Бабула-молодший. Годинник виготовив майстер Йосип Шовінський.
    Мукачево

    Історія Мукачева

    На території Мукачева відкриті слов’янські поселення vi-ix ст. Мукачеве існувало вже у другій половині ix ст. – письмова згадка про нього вперше зустрічається у хроніці «Геста Гунгарорум», що розповідає про перехід угорців у 896 р. через Карпати і поселення їх у Подунав’ї. Територія Закарпаття у X-XI ст. входила до складу Київської Русі. Княжі міжусобиці послабили могутню державу, і вона не могла захищати своїх навколишніх володінь від посягань чужоземних завойовників. У результаті цього у середині XIII ст. Закарпаття повністю стало здобиччю угорських феодалів. У 1086 р. місто сильно постраждало від спустошливого нашестя половців на чолі з ханом Кутеском, проте незабаром степняки були розбиті в околицях міста угорським королем Ласло I Святим.…