• Кременець. Замок, XIII-XVІ ст.
    Кременець

    Кременець

    Кременець – одне з найкрасивіших малих міст України. Тут є все, що потрібно людині, яка любить подорожувати теренами України у пошуках цікавих куточків: неймовірно красива природа, велика кількість цінних пам’яток архітектури, багато готелів, зручний транспорт. Ми були у місті багато разів, і кожного разу, як вперше, милувалися мальовничістю руїн замку і витонченістю колегіуму, підіймалися на пагорби, аби побачити сумно-романтичні старовинні цвинтарі, блукали заплутаними вуличками містечка у пошуках старовинних оригінальних будинків… Для вас ми просто перелічимо цікаві пам’ятки, яки можна побачити у місті, і проілюструємо все це фотографіями, які ми зробили у серпні 2011 року. Отже, найцікавіша пам’ятка Кременця – замок XІІ-XVІ ст. Розташований він на горі Бона, висота якої 397…

  • Кременець. Замок, XIII-XVІ ст.
    Кременець

    Галерея Кременця 2005, 2006, 2007

    Кременецький замок Костел єзуїтів та ліцей Францисканський монастир Богоявленський монастир Інші культові споруди Житлові та адміністративні будинки Інші об’єкти 2005 – 2007 Галерея Кременецьких цвинтарів Галерея Кременецького ботанічного саду Історія Кременця Розповідь про наші подорожі до Кременця Готелі Кременця Ще до вашої уваги нотатки про Кременець у наших розповідях про подорожі на Тернопілля у 2005 та 2006 роках.

  • Кременець

    Історія Кременця

    Перша письмова згадка – 1227 р. (пов’язана з битвою Данила Романовича з угорським королем). Узимку 1240-1241 рр. Кременець першим в Європі вистояв перед ордами Батия. Після загибелі у 1340 р. Галицько-Волинської держави Кременець переходив з рук в руки від Великого князівства Литовського до Польщі та Угорщини. У 1382 р. литовські князі встановили тут свою владу остаточно. На початку XV ст. у місті перебував зі своїм двором великий литовський князь Вітовт. У 1438 р. Кременець отримав магдебурзьке право. У І третині XV ст. місто стало центром Кременецького повіту. Наприкінці XV ст. місто на деякий час занепало. А у 1569 р. разом із землями, що перебували під владою Литви, Кременець увійшов до…

  • Готель "Кремінь", місто Кременець, Тернопільська область
    Кременець

    Готелі Кременця

    «Віка», мотель. Тернопільська обл., Кременець, вул. Дубенська, 57. Тел.: (03546) 2-38-83, 2-48-19. Номери з усіма вигодами. Додатково: паркінг, СТО, автомийка, бар, сауна. «Кремінь», готельно-ресторанний комплекс. Тернопільська обл., Кременець, вул. Кременецької Дивізії, 32. Тел.: (095) 367-03-38, (03546) 3-92-41. У готелі 19 номерів з усіма вигодами. З них 8 номерів категорії люкс, 2 номери категорії двохкімнатні люкси, 2 – двохкімнатні суперлюкси. Додатково: паркінг, кабельне TV, конференц-зал, послуги ресторану, перукарні, на території є барбекю. «Калина» , готель. Тернопільська обл., Кременець, вул. Дубенська, 175 б. тел. (03546) 2-52-15, (098) 808-64-76. В готелі 4 двомісних напівлюкси, 14 двомісних стандартів, 2 одномісних номери, тримісний стандарт. У кожному номері: кондиціонер, супутникове телебачення, телефон, Wi-Fi. Додатково: ресторан, бар,…

  • Кременець. П'ятницький цвинтар, де поховані козаки загону Максима Кривоноса, що загинули при штурмі Кременця у 1648 р.
    Кременець

    Цвинтарі Кременця (багато фото)

    На схилах Кременецьких гір збереглися старовинні цвинтарі, за якими можна дослідити всю історію міста. Якщо будете у Кременці, обов’язково відвідайте кожний. А поки що можете подивитися на те, що побачили ми. КОЗАЦЬКИЙ ЦВИНТАР На цьому цвинтарі поховані козаки загону Максима Кривоноса, що загинули під час штурму кременецького замку у 1648 р. Цвинтар називають ще П’ятницьким через те, що до 1633 р. тут стояла церква Параскеви П’ятниці. У 90-х рр. ХХ ст. тут був встановлений пам’ятник загиблим козакам. Знайти цвинтар дуже легко. До нього веде дорога, яку вам покаже будь-хто з місцевих мешканців ЄВРЕЙСЬКИЙ ЦВИНТАР Історія єврейської громади Кременця сягає першої половини XV ст. На початку ХХ ст. єврейське населення міста…

  • Кременець. Ботанічний сад. Бюст австрійця Віллібальда Бессера (1784-1842), ботаніка, директора ботанічного саду з 1809 р. Був дослідником флори Кременеччини, вивчав відомі види рослин, відкрив декілька нових. У 1811 р. видав каталог рослин ботанічномого саду.
    Кременець

    Кременецький ботанічний сад

    Ботанічний сад є справжньою перлиною міста, до того ж він є найстарішим в Україні. Знайти його легко: по вулиці Словацького йдете вгору повз музей поета, метрів через 200 буде центральний вхід до ботанічного саду зі скульптурою директора саду на початку ХІХ ст. Віллібальда Бессера поруч. Заснований ботанічний сад у 1806 році ірландцем Діонісієм МакКлером, який приїхав до міста за запрошенням засновника гімназії Тадеуша Чацького. З 1809 року директором саду був Віллібальд Бессер, що вивчав місцеву флору, описував місцеві рослини та видав каталог експонатів саду. У 1823 році колекція саду налічувала 23 тисячі видів рослин. Київський ботанічний сад імені Фоміна було створено на основі кременецького саду, який був переведений до Києва…

  • Кременець. В текст.
    Кременець

    Наші враження від подорожей до Кременця

    Нарешті знайшовся час написати про одне з наших улюблених міст. У загальній розповіді про наші враження від подорожей Тернопільщиною є згадки й про Кременець, але це місто заслуговує на більше. І тут стає шкода, що не маємо письменницького таланту: як не пиши про Кременець, – все одно вийде лише «жалкоє подобіє». Але ж спробуємо. Якщо когось цікавить історія міста, то дещо можна прочитати тут. А стосовно того, на що подивитися… Місто буквально напхане пам’ятками архітектури, які починають тішити око відразу ж, при в’їзді до міста. Коли потрапляєш до міста з боку Тернополя (зручніше за все – автобуси з обласного центру до Кременця йдуть щопівгодини), то відразу ж в очі впадає…