• Острог. Замок князів Острозьких. Вежа Нова (Кругла), XVI ст.
    Рівненська область

    Рівненська область

    Рівненська область (20,1 тис. кв. км, 3,3% території України, населення бл. 1,16 млн. осіб – 2,72% населення країни) утворена у 1939 р. після входження Західної України до складу СРСР.У Рівненській області розташована велика кількість пам’яток архітектури. Найбільш цікавими туристичними об’єктими є Дубно, Острог, Корець, Межиріч. ДубноДубенський форт (Тараканів)МежирічОстрогРівне

  • Рівне. Костел Святого Антонія, 1868-1900, арх. Костянтин Войцеховський. Зараз - будинок органної та камерної музики. Годинник на фасаді костелу
    Рівне

    Рівне

    Так сталося, що Рівне не входить до числа найбільш цікавих з туристичної точки зору міст України. На жаль, історична частина міста збереглася дуже погано і представлена в основному монстрами радянської епохи. Але все ж таки не слід вважати, що у Рівному взагалі нічого цікавого нема. Ми знайшли декілька культових споруд, які слід побачити, перебуваючи у місті. Пропонуємо подивитися невеличку фотогалерею. Травень 2009 Історія РівногоГотелі Рівного

  • Рівне

    Історія Рівного

    До XIV ст. XIII ст. до н.е. – перші поселення на околицях міста біля сучасного села Бармаки. V ст. до н.е. – поселення найдавніших землеробів на правому березі р. Устя біля сучасного Басівкутського водосховища. VI-IX ст. – поселення ранніх слов’ян на північ від сучасного села Бармаки X-XII ст. – поблизу р. Устя закладено давньоруську фортецю. 1283 – перша писемна згадка про Рівне як про один з населених пунктів Галицько-Волинського князівства. 1340 – майже на два століття місто у складі Волині переходить до Великого князівства Литовського. XV століття 1434 – відповідно до грамоти литовського князя Свидригайла Ольгердовича Рівне передається у володіння луцьких шляхтичів Дичків. 1461 – Івашко Дичко продає Рівне «за…

  • Парк-отель "Швейцарія", м. Рівне.
    Рівне

    Готелі Рівного

    «Мир», готель. Рівне, вул. Міцкевича, 32. Тел.: (0362) 22-13-55, 22-11-06, (067) 334-88-09. Один из найстаріших готелів, розташований у центрі міста. Номери різних категорій з усіма вигодами, обладнані доступом до Wi-Fi, кондиціонером, електронною системою безпеки, міні-сейфом. Додатково: ресторан, конференц-зал, бізнес-центр, парковка. «Золоте руно», готель. Рівне, вул. О. Теліги, 12. Тел.: (0362) 63-02-02, (098) 876-23-24. Сучасний комплекс у парковій зоні міста. У готелі сім номерів класу люкс. Додатково: ресторан, лазня, джакузі, спа-бассейн. «Турист», готель. Рівне, вул. Київська, 36. Тел.: (0362) 60-80-00. Готель біля автовокзалу. Номери різного рівня з усма вигодами, ТБ, є з кондиціонером. Додатково: два ресторани, два кафе, бар з більярдом, зал засідань. «Марлен», готель. Рівне, вул. Грушевського, 13. Тел.: (0362)…

  • Дубенський форт. Казарма.
    Дубенський форт (Тараканів)

    Дубенський форт (Тараканів)

    Чесно кажучи, після численних мандрів, ми вже не очікували побачити в Україні щось таке, що вразило би дуже сильно. Але Дубенський (або ж Тараканівський) форт перевершив усі сподівання. Та інформація і фото, що є в Інтернеті, не передають і маленької частки того враження, яке справляє ця споруда. Дубенський форт був збудований для укріплення західних кордонів Російської імперії. Планувалося збудувати подібні укріплення вздовж усього кордону, для чого у 70-х рр. ХІХ ст. військовий департамент підготував відповідні проекти. Але у життя був втілений тільки один, саме той, про який ми тут і розповідаємо. Розпочалося будівництво форту у 70-х рр. ХІХ ст., а закінчено було у 1895 р. Слід сказати, що ще від…

  • Острог. Замок князів Острозьких. Вежа Мурована, XIV-XIX ст. Найстаріша будівля замкового комплексу.
    Острог

    Острог

    Стародавній Острог – одне з найбільш цікавих малих міст нашої країни. Туди обов’язково треба потрапити, аби побачити величний замок, Острозьку академію, старовинні храми і насолодитися затишком цього містечка. Острог – місто древнє, вперше письмово згадується під 1100 р. Для тих, кому цікава історія, то ось вам посилання. А ми перейдемо відразу до того, що можна у місті побачити. Почнемо з замку. Комплекс складається з чотирьох споруд: Вежа Мурована, Вежа Нова, Богоявленська церква та дзвіниця. Найстаріша та найцікавіша споруда – Вежа Мурована, побудована у XIV ст., але перебудовувалася до ХІХ ст. включно. Якщо дивитися на неї з двору, то споруда здається не дуже великою, але зовнішні її стіни, укріплені масивними контрфорсами,…

  • Острог. Замок князів Острозьких. Вежа Мурована, XIV-XIX ст. Найстаріша будівля замкового комплексу.
    Острог

    Історія Острога

    Найдавніші поселення на території Острога з‘явилися, як свідчать археологічні матеріали, у добу міді (Іv-ІІІ тис. до н.е.). Свого часу на Замковій горі міста було виявлено сліди давньоруського городища. Вперше Острог згадується письмово у Іпатіївському літописі 30 серпня 1100 р. У ХІІ ст. Острог належав до Погоринського (Дорогобузько-Пересопницького) уділу, за володіння яким йшла довголітня боротьба між волинськими і київськими князями. Пізніше він увійшов до Волинського, а з 1199 р. – Галицько-Волинського князівства. Вірогідно, місто стало жертвою монголо-татарської навали сер. ХІІІ ст. З сер. ХІV ст. Острог стає резиденцією князів Острозьких, роду, що дав Україні знаменитих воїнів і полководців, меценатів і просвітителів, будівничих, покровителів православної церкви. Згадка про першого з відомих князів…

  • Дубно. Замок князів Острозьких, XV-XVIII ст.
    Дубно

    Дубно

    Дубно – це районний центр у Рівненській області. Вперше згадується в Іпатіївському літописі під 1100 роком. Припускається, що у xiv ст. у Дубні з’явився перший дерев’яний замок, а вже у xv ст. починається зведення мурованого. У 1498 р. місто отримує магдебурзьке право. За час свого існування Дубно ставало місцем розгортання різних важливих подій, як реальних, так і літературних. Під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького місто штурмувалося загонами Максима Кривоноса, і саме у Дубні відбуваються події повісті Гоголя «Тарас Бульба» (у наш час у Дубні проводиться рок-фестиваль з такою ж назвою). На поч. XVIII ст. місто опинилося у центрі подій Північної війни: у 1706 р. його зайняли шведи на…

  • Дубно. Замок князів Острозьких, XV-XVIII ст.
    Дубно

    Історія Дубна

    Хронологія видатних подій з історії м.Дубна 1100 р., 30 серпня – перша письмова згадка про Дубно в Іпатіївському літописі, яка стосується події, коли під Києвом відбувся з’їзд руських князів, на якому Давид Ігорович отримав Дубен, Острог, Чорторийськ і Буськ. 1149 р. – в Іпатіївському літописі Дубно згадується у зв’язку з міжусобною війною за престол між київським князем Ізяславом Мстиславовичем і його дядьком Юрієм Володимировичем (Долгоруким). 1240 р. – Дубно руйнують і спалюють монголо-татари, після чого воно перетворюється на невеличке поселення 1288 р. – у заповіті князя Володимира читаємо: “І Мстислав (брат Володимира), перебувши декілька днів у Володимирі, поїхав у свої городи – в Луцьк і Дубен”. 1322 р. – у…

  • Межиріч. Свято-Троїцький монастир, XV-XVIII ст.
    Межиріч

    Межиріч

    Перша письмова згадка про село Межиріч зустрічається у грамоті Великого князя Литовського Вітовта, написаній 3 липня 1396 р. у Луцьку. Вітовт підтверджує своє попереднє надання для князя Федора Острозького міста Острог з прилеглими до нього землями з кількома маєтками, серед яких був і Межиріч. Преподобний князь Федір Острозький мав у Межирічі свій укріплений замок, який був дерев’яним і являв собою городище – земляні вали, поверх яких був поставлений частокіл з колод із загостреними верхами. Посеред замку стояла дерев’яна Троїцька церква, яка стала основою монастиря. Після загибелі храму від пожежі у 1520-х рр. починається будівництво кам’яної церкви, що збереглася до наших днів. З ім’ям останнього представника роду Острозьких, Януша, краківського каштеляна,…