• Диканька, Миколаївська церква, 1794, арх. М. Львов. Зберігся дубовий іконостас 1852 р. Храм є родинною усипальницею Кочубеїв. За легендою, саме в цій церкві відспівували панночку з гоголівського "Вія".
    Диканька

    Диканька

    Диканька – районний центр (7,7 тис. жителів), розташований в долині р. Ворскла. Перша писемна згадка – 1658 р. Селище прославлене у творах Миколи Гоголя. У Диканьці збереглися надзвичайно цікаві культові споруди XVIII ст. – Троїцька та Миколаївська церкви.Історія ДиканькиГалерея ДиканькиЗвіт про подорож до Диканьки (05.01.07)

  • Диканька, Троїцька церква, 1780, арх. Орлов. Під церквою знаходився склеп П. Кочубея та його дружини. За легендою, саме у цій церкві гоголівський коваль Вакула намалював на стіні чорта.
    Диканька

    Звіт про подорож до Диканьки (05.01.07)

    Хоча ми сучасні люди і не очікували побачити в Диканьці чортів, коваля Вакулу та інших персонажів з творів мого улюбленого письменника, але все ж таки, коли їхали до Диканьки, відчувався якийсь душевний трепет. А раптом… Ні, нічого дивного не сталося. Може тому, що то було п’яте січня, а не шосте. А може з інших причин. Не знаю. Хоча гоголівських персонажів ми і не зустріли, але ж свідки давніх подій все ж таки в Диканьці залишились. Це – чудові пам’ятки архітектури. Але про все по порядку. Спочатку про те, як доїхати. Автобуси на Диканьку йдуть з АС-2, що в Полтаві (знаходиться на вул. Шевченка). Їхати десь хвилин 40. У Диканьці ми…

  • Диканька

    Історія Диканьки

    Диканька – селище міського типу, районний центр, розташований на правобережжі річки Ворскли за 29 км на північ від Полтави. Походження назви селища пов’язують з тією обставиною, що раніше Диканька була оточена густими лісами з віковими дубами, які надавали цій місцевості дикого вигляду. Існують також твердження, що ця назва походить від прізвища першого поселенця – Диканя. На території сучасної Диканьки виявлені сліди трьох поселень ранніх скіфських часів, які існували тут ще в VII-VI ст. до н.е. Вперше у письмових джерелах Диканька згадується у 1658 р., коли поблизу неї стався бій між загонами полтавського полковника Мартина Пушкаря і військами гетьмана Івана Виговського. Через десять років на тому ж полі відбулась ще одна…