• Жовква. Вічева площа. Розміри площі дорівнюють розміру замку, що символізувало рівноправність міської та феодальної влади.
    Жовква

    Жовква

    Кажуть, що середньовічна Жовква планувалася як ідеальне місто. І зараз вона саме такою і здається. Звичайно, треба робити «знижку» на сучасність: ідеальних міст в Україні давно вже не існує – даються взнаки десятиліття руйнації культури і духовності, русифікації і «плекання» комуно-пролетарських ідеалів. Але все ж таки залишилися ще у нашій країні містечка – своєрідні заповідники, у яких якимось чином збереглися маленькі оази старовини. Маємо на увазі не архітектуру (тут, слава Богу, не все ще понищено), а саме дух старовини. Це те, що неможливо передати словами і неможливо побачити на очі, але воно є: присутнє в атмосфері, пронизує повітря, збереглося у окремих камінчиках, левах на фасадах, у бруківці, у бої годинників…

  • Жовква. Замок, 1594-1606, арх. Павло Щасливий. Неодноразово перебудовувався, напр. у 2 пол. XVII ст (арх. Петро Бебер, Августин Лоцці). У XVII-XVIII ст. у власності родини Жолкевських, далі - Даниловичів, Собєських, Радзивилів.
    Жовква

    Історія Жовкви

    Місто Жовква було закладене в 1597 р. на землях давньоруського поселення Винники, неподалік древнього міста Щекотів (Щекотин, тепер село Глинсько Жовківського району), яке згадувалося у Галицько-Волинському літописі у 1242 р. А перша згадка в літописах про село Винники відноситься до 1368 р. Розташування поселення на торговій дорозі сприяло його швидкому розвитку. Після розпаду Галицько-Волинського князівства і захоплення його земель Польщою у кінці XVI ст. (1588) Винники стали власністю гетьмана Станіслава Жолкевського, який згодом одержав королівський привілей від Сигізмунда III на будівництво нового міста на право назвати нове місто Жовквою (1603). З наданням Жовкві магдебурзького права пожвавилося економічне життя міста та околиць, швидше стали розвиватися ремесла та торгівля. Урядування в місті…

  • Жовква

    Готелі Жовкви

    «Стиль», готель. Львівська область, Жовква, вул. Довганика, 5. Тел.: (03252)21-152, 61-941, 61-942, (067) 596-63-34. Готель на 67 осіб в центрі Жовкви. Додатково: ресторан, автостоянка. «Жовква» , готель. Львiвська обл. Жовква, вул. Львiвська, 50. Тел.: (03252) 22-468. «Марс», готель. Львівська область, Малехів, вул. Лесі Українки, 41. Тел.: (032)224-58-72, 224-58-74. Готель в 10 хв. їзди від Львова. Сніданок включений у вартість. У номерах: вигоди, телефон, ТБ, міні-бар. Додатково: ресторан, конференц-зал, стоянка. Якщо у вас є зауваження або доповнення до списку готелів, просимо повідомити про це в гостьовій книзі. Галерея Жовкви Історія Жовкви