• Дрогобич. Дзвіниця костелу Святого Варфоломія, 1551. Колись була оборонною вежею – частиною міського укріплення.
    Львівська область

    Львівська область

    Львівська область має чи не найбільшу в країні кількість архітектурних пам’яток різних епох. На її території є природний заповідник, два національні парки і безліч інших пам’яток природи. Популярними є курорти мінеральних вод та гірськолижні курорти Львівщини.

  • Белз. Придорожна статуя Святого Венсана, XVIII ст.
    Белз

    Белз

    Інколи жалкуєш про те, що через чи то історичні казуси, чи то цілком характерні для нашої країни дурні закономірності Україна не є частиною Європи. Не тому що там зарплатня більше і картопля дешевше, а тому що кожну цеглинку, яка має хоч якусь історичну цінність, бережуть там, як найбільший скарб. Ось бачиш, якими справжніми скарбами володіє давній Белз, і думаєш: «Ну був би він десь у Німеччині, була б то справжня туристична Мекка, усі церкви були б реставровані, вулиці виблискували би чистою бруківкою, і у ліхтарях усі плафони були б цілими!» Але, на жаль… Облуплені фасади історичних пам’яток, суцільні ями замість доріг, розбиті ліхтарі… І відчуття дуже віддаленої від будь-чого глухомані,…

  • Підгірці. Палац, 1635-1640, арх. Андреа дель Аква. Автор проекту укріплень – Гійом Левассер де Боплан. Побудований за наказом коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського.
    Підгірці (Бродівський р-н)

    Підгірці (Бродівський р-н)

    Підгірці – село (1,1 тис. жителів) Бродівського району. Село виникло на початку XV ст. Перша письмова згадка – 1432. У 1635-1640рр. у Підгірцях був побудований палац-замок – одна з найефектніших споруд Європи того часу, а у 1728-1779 рр. біля палацу побудований костел Св. Йосипа. Неподалік Підгірців, на місті літописного міста Плісненська, розташований Василіанський монастир (XVIII ст.)Коротка історія ПідгірцівГалерея ПідгірцівЗвіт про поїздку до Підгрців (2006)Як доїхати до Підгірців (як це робили ми)

  • Олеський замок, кін. XIII-XVIII ст.
    Олесько

    Олесько

    Важко написати про Олесько щось нове та оригінальне. Майже всі чули про замок, майже всі там були, а хто не був, той бачив фото. Для тих небагатьох, хто обмежився поки що фотографіями, відразу надаємо корисну інформацію. Адже Олесько, безумовно, – перше, що хочуть побачити гості Львова, яким вже Львів набрид, а додому їхати тільки завтра. Почати треба з того, що ви шукаєте у Львові автостанцію №2, яка знаходиться на вулиці Хмельницького, 225. Якщо ви будете у центрі міста, сідайти на маршрутку з написом АС-2 на початку проспекту Чорновола за оперним театром і їдьте, власне, до АС. На автостанції вам потрібні автобуси на Броди, які відправляються щопівгодини, а то й частіше.…

  • Львів. Площа Ринок ввечері.
    Львів

    Львів

    У Львові настільки багато цікавого і красивого, що у загальній масі інколи навіть не звертаєш уваги на справжні шедеври, які б у іншому якомусь місті викликали би захоплення. А писати щось про Львів – зайве. Для цього існує величезна кількість інших сайтів. Тому ми тут вирішили просто безсистемно розмістити те, що ви і так вже сто разів бачили. Аби побачили у сто перший раз. Історична Хронологія ЛьвоваГалерея Львова 2009-2013Галерея Львова 2006Львівський оперний театрСтрийський паркЛичаківський цвинтарЛьвівський музей народної архітектури та побутуЦікаві деталіГотелі Львова і передмість

  • Жовква. Вічева площа. Розміри площі дорівнюють розміру замку, що символізувало рівноправність міської та феодальної влади.
    Жовква

    Жовква

    Кажуть, що середньовічна Жовква планувалася як ідеальне місто. І зараз вона саме такою і здається. Звичайно, треба робити «знижку» на сучасність: ідеальних міст в Україні давно вже не існує – даються взнаки десятиліття руйнації культури і духовності, русифікації і «плекання» комуно-пролетарських ідеалів. Але все ж таки залишилися ще у нашій країні містечка – своєрідні заповідники, у яких якимось чином збереглися маленькі оази старовини. Маємо на увазі не архітектуру (тут, слава Богу, не все ще понищено), а саме дух старовини. Це те, що неможливо передати словами і неможливо побачити на очі, але воно є: присутнє в атмосфері, пронизує повітря, збереглося у окремих камінчиках, левах на фасадах, у бруківці, у бої годинників…

  • Підгірці. Палац, 1635-1640, арх. Андреа дель Аква. Автор проекту укріплень – Гійом Левассер де Боплан. Побудований за наказом коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського.
    Підгірці (Бродівський р-н)

    Галерея Підгірців

    Палац у Підгірцях був зведений у 1635-1640 рр. за проектом архітектора Антоніо дель Аква За палацом знаходиться старовинний сад із деревами химерних форм. Також у саду збереглося дві сторожові вежі. Частиною розкішного підгорецького комплексу є костел Святого Йосипа (1752-1766, арх. К. Романус), а також корчма-заїзд XVIII ст. Крім палацового комплексу є у Підгірцях ще декілька цікавих речей. До 2006 року їх було більше, але дерев’яна Миколаївська церква згоріла, як це часто буває у західноукраїнських селах. Зберігся тільки старовинний цвинтар навколо згарища. Серпень 2009 Коротка історія Підгірців Як доїхати до Підгірців Звіт про нашу подорож до Підгірців

  • Золочів
    Золочів

    Золочів

    Золочів – місто і районний центр (23,5 тис. жителів), розташоване на берегах р. Золочівка. Перша письмова згадка про місто – 1442, Магдебурзьке право – 1523. Візитною карткою Золочева є замок (І пол. XVII ст.), що входить до Золотої Підкови Львівщини. Однією з найяскравіших споруд міста є Вознесенський костел (1731-1763).Історія ЗолочеваГалерея ЗолочеваГотелі Золочева