• Васильків. Церква Антонія і Феодосія, 1758, арх. Степан Ковнір, кріпак Києво-Печерської лаври, уродженець Василькова.
    Васильків

    Васильків

    Васильків – районний центр з населенням 37,5 тис. жителів, розташований на берегах р. Стугни. Заснований у 988 р. Володимиром Святославовичем, християнське ім’я якого – Василь. До 1157 р. звався Василів. У 1586 р. отримав магдебурзьке право. У 20-ті рр. ХІХ ст. у місті знаходилося одне з трьох українських управлінь Південного товариства декабристів. У Василькові зберігся собор Антонія і Феодосія (1756-1758), Миколаївська церква (1792), а також залишки древніх земляних укріплень – Змієвих валів, зведених ще у ІІ ст. до н.е.Історія ВасильковаГалерея ВасильковаЗвіт про подорож до Василькова (2007)

  • Васильків

    Історія Василькова

    Васильків – районний центр в 40 км від Києва. По території міста тече річка Стугна. Археологічні знахідки свідчать, що вже у ІІІ тисячолітті до н. е. на території міста були поселення представників трипільської культури. Заснував місто князь Володимир Святославович і назвав Василевом – на честь свого нового імені, одержаного після прийняття християнства. Перша літописна згадка про місто належить до 996 р., коли Володимир зазнав тут поразки в битві з печенігами. Вже тоді Василів відіграв помітну роль в економічному та політичному житті русичів. Тут пролягав так званий Васильківський торговий шлях з Русі до країн Західної Європи. За містом утворилася слава важливого стратегічного пункту: земляні вали і глибокі рови, заповнені водами Стугни,…

  • Васильків. Церква Антонія і Феодосія, 1758, арх. Степан Ковнір, кріпак Києво-Печерської лаври, уродженець Василькова.
    Васильків

    Звіт про подорож до Василькова (2007)

    Васильків належить до тих міст України, які, на першій погляд, нічим не відрізняються від десятків подібних. Але при більш прискіпливому погляді починаєш помічати за невиразною картиною провінційного життя-буття історію. Це районний центр, який розташований недалеко від Києва. Якщо хтось з киян та гостей міста схоче подивитись на васильківські пам’ятки, краще зробити це так: від ст. м. Либідська є маршрутка до Василькова. Ще можна доїхати електричкою з центрального вокзалу (їхати у фастівському напрямку до ст. Калинівка). Коротку історичну довідку про місто ви можете прочитати в іншому розділі, тому перейдемо до наших вражень. Перш за все у Василькові ми хотіли побачити найцікавішу пам’ятку міста – собор Антонія і Феодосія (1756-1758). Знайти собор…