• Біла Церква. Монастир Марії Магдалини, ХІХ-ХХІ ст.
    Біла Церква

    Iсторія Білої Церкви

    Місто засноване 1032 р. київським князем Ярославом Мудрим. На час заснування називалося Юр’їв (Гюргевъ) згідно з християнським іменем Ярослава Мудрого – Юрій (Георгій). Початок ХІ ст. позначився набігами печенігів. У результаті кордони Русі були відсунуті на північ – до берегів Стугни. У 1017 р. Ярослав Мудрий завдав поразки печенігам і відтіснив їх на південь. Для зміцнення південних рубежів держави вздовж Росі у 1032 р. було розпочато будівництво оборонної лінії – системи сторожових фортець, сполучених між собою величезними насипами та ровами. Саме у той рік на лівому березі Росі з’явився військово-феодальний замок, що отримав назву Юр’їв. Замок згодом “обріс” містечком, яке у кінці ХІ ст. стало кафедральним центром Пороської єпархії. Серцем…

  • Біла Церква. Церква Марії Магдалини, 1843.
    Біла Церква

    Біла Церква

    Колись Булгаков у своєму безсмертному творінні «Біла гвардія» назвав Білу Церкву «нічтожним» містом. Думаю, що можна пробачити генію таку зневагу з огляду на його особисте ставлення до подій, які він описував. До того ж, скоріше за все, ніколи він у Білій Церкві й не був. А ми були. І зараз спробуємо спростувати усі булгаковські наклепи про нікчемність. Православний жіночий монастир Марії Магдалини, ХІХ-ХХІ ст. Отже, Біла Церква. Райцентр у Київській області з великою, як для райцентру, кількістю мешканців (210 тис.). Заснована вона була самим князем Ярославом Мудрим, який насправді був ще й Юрієм (це його християнське ім’я). І назвав місто він Юріїв. А було це у 1032 р. У той…

  • Біла Церква. Парк "Олександрія". "Руїни" на березі ставу.
    Біла Церква

    Дендрологічний парк Олександрія (2010)

    За 100 км на північний захід від Києва розташована Біла Церква. Перші згадки про Білу Церкву датовані 1331 р. У пізніші часи була державним містом Речі Посполитої або знаходилась у руках представників шляхетських родів. У 1774 р. місто отримує у володіння король Станіслав Август Понятовський, який того ж року віддає ці володіння разом із замком у Варшаві Великому коронному гетьманові Франциску Ксаверію Браницькому. У 1781 р. Браницький одружується з Олександрою Енгельгардт, за однією версією – дочкою Катерини II і Сергія Салтикова, за іншою – племінницею князя Григорія Потьомкіна. За Олександрою гетьман отримав посаг 600 тис. карбованців сріблом і велику ділянку землі. Прибуток Браницького з самої тільки Білої Церкви приносив 750…

  • Біла Церква. Готельно-розважальний комплекс "Кларк".
    Біла Церква

    Готель у Білій Церкві

    «Кларк», готельно-ресторанний комплекс. Київська обл., Біла Церква, вул. Гончара, 1/42. Тел.: (0456) 38-33-28, (093) 427-27-55, (099) 15-117-15, (067) 44-358-22; (0456) 38-33-11 (ресторан), (067) 797-12-02 (конференц-зала). Ласкаво просимо до готельно-ресторанного комплексу “Кларк” (колишній “Будинок приїжджих”), що знаходиться у центрі міста. Комплекс складається з готелю на 120 номерів, ресторану на 200 місць, виставкових та конференц-залів. Поряд залізничний та автовокзали, пошта, безліч магазинів і банків, СТО, чарівна річка Рось. Чотири тролейбусних зупинки віддаляють нас від Державного дендрологічного парку “Олександрія”.