• Київ, Ботанічний сад
    Київська область

    Київська область

    Київська область утворена у 1932 р. Територія – 28,1 тис. кв. км. (4,6% території країни), населення – 1,73 млн. осіб (4,05% населення країни) без Києва; 4,7 тис. осіб. (10,85% населення країни) з Києвом. В області 25 районів, 25 міст (+ Київ), 31 селище, 1128 сіл. Крім визначної культурної спадщини Києва, велику цінність представляють архітектурні та природні пам’ятки Переяслава-Хмельницького, Білої Церкви, Василькова тощо. Біла ЦеркваБороваБояркаВасильківВелика ДимеркаІрпіньКиївКожанкаКреничіЛиповий СкитокНещерівОстрівПереяславПівніПідгірціРокитнеСиняваСулимівкаТребухівФастів

  • Біла Церква. Монастир Марії Магдалини, ХІХ-ХХІ ст.
    Біла Церква

    Iсторія Білої Церкви

    Місто засноване 1032 р. київським князем Ярославом Мудрим. На час заснування називалося Юр’їв (Гюргевъ) згідно з християнським іменем Ярослава Мудрого – Юрій (Георгій). Початок ХІ ст. позначився набігами печенігів. У результаті кордони Русі були відсунуті на північ – до берегів Стугни. У 1017 р. Ярослав Мудрий завдав поразки печенігам і відтіснив їх на південь. Для зміцнення південних рубежів держави вздовж Росі у 1032 р. було розпочато будівництво оборонної лінії – системи сторожових фортець, сполучених між собою величезними насипами та ровами. Саме у той рік на лівому березі Росі з’явився військово-феодальний замок, що отримав назву Юр’їв. Замок згодом “обріс” містечком, яке у кінці ХІ ст. стало кафедральним центром Пороської єпархії. Серцем…

  • Київ. Андріївський узвіз.
    Київ

    Київ

    Столиця України.Населення – біля 3 млн. осіб.Культурний, діловий та логістичний центр. Софійський соборМихайлівський Золотоверхий соборКиєво-Печерська лавраАндріївський узвізПоділКирилівська церкваНаціональний ботанічний сад ім. ГришкаМиколаївський костел, вулиця Велика ВасильківськаЛипкиКитаївська пустиньПироговеІнші райони Києва (монастирі, церкви)У Києві диво – цвітуть магноліїВоздвиженка – игрушечный город для игрушечной элитыНемного цветущей Японии на окраине КиеваУ Києві народилисяГОТЕЛІ КИЄВА

  • Київ. Андріївська церква, 1747-1762, арх. Бартоломео Растреллі.
    Київ

    Андріївський узвіз

    Андріївського узвозу можна дістатися так: 1. Від Майдану Незалежності піднятися вгору по вул. Михайлівський до Михайлівського собору, а від нього (точніше, від величезної будівлі МЗС) йде вулиця Десятинна. По Десятинній дійдете якраз до Андріївської церкви, яка стоїть на самому початку узвозу. 2. Також від Андріївської церкви (і, відповідно, узвозу) відходить вулиця Володимирська. Тому до Андріївського узвозу можна дістатися з будь-якої точки по Володимирській (наприклад, від КНУ ім. Шевченка, Оперного театру, Золотих воріт, Софійського собору), якщо йти в бік зменшення нумерації. 3. Від ст. м. «Контрактова площа» також можна дістатися Андріївського узвозу, але йти по ньому доведеться вгору (це важче). Андріївський узвіз виходить на Контрактову площу між церквами Успіння Богородиці Пирогощі…

  • Переяслав-Хмельницький. Музей народної архітектури й побуту Середньої Наддніпрянщини. Трьохсвятительська церква з с. Піщики, 1745.
    Переяслав

    Переяслав

    Переяслав – найдавніше місто Київщини (у 907 р. згадується як одне з трьох найбільших міст Київської Русі). Районний центр (29,8 тис. жителів), розташований на берегах р. Трубіж. У 1614 р. отримав Магдебурзьке право. У 1654 р. тут відбулася Переяславська Рада, по якій Україна на 350 років підпала під владу Москви. У місті діє унікальний музей народної архітектури та побуту. Також у Переяславі збереглася низка мурованих культових споруд. У місті діють понад 20 музеїв (найбільша кількість серед провінційних міст).Історія ПеряславаГалерея ПеряславаІнформація про Музей під видкритим небомГотелі Переяслава

  • Фастів. Покровська церква, 1779-1781.
    Фастів

    Фастів

    Фастів – районний центр з населенням 47 тис. жителів на берегах р. Унава. Перша писемна згадка – 1390 р. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний попередній текст угоди про злуку двох українських держав – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Документ підписали: від УНР – Володимир Винниченко, Панас Андрієвський, Федір Швець, Симон Петлюра, від ЗУНр – Лонгин Цегельський та Дмитро Левицький. Акт Злуки був офіційно ухвалений 22 січня 1918 р. у Києві на Софійські площі. Директорія УНР видала Універсал, у якому повідомлялося про злиття у єдину державу Галичини, Буковини, Закарпаття та Наддніпрянщини. Зараз у штабному вагоні, де підписувався Акт Злуки, розташований “Музей на колесах”. Архітектурними окрасами Фастова…

  • Біла Церква. Церква Марії Магдалини, 1843.
    Біла Церква

    Біла Церква

    Колись Булгаков у своєму безсмертному творінні «Біла гвардія» назвав Білу Церкву «нічтожним» містом. Думаю, що можна пробачити генію таку зневагу з огляду на його особисте ставлення до подій, які він описував. До того ж, скоріше за все, ніколи він у Білій Церкві й не був. А ми були. І зараз спробуємо спростувати усі булгаковські наклепи про нікчемність. Православний жіночий монастир Марії Магдалини, ХІХ-ХХІ ст. Отже, Біла Церква. Райцентр у Київській області з великою, як для райцентру, кількістю мешканців (210 тис.). Заснована вона була самим князем Ярославом Мудрим, який насправді був ще й Юрієм (це його християнське ім’я). І назвав місто він Юріїв. А було це у 1032 р. У той…

  • Київ, Ботанічний сад
    Київ

    Національний ботанічний сад ім. Гришка

    Як доїхати: 1. Автобусом №62, на який можна сісти біля ст.м. “Контрактова площа”, “Поштова площа”, “Арсенальна”, “Печерська”. Ботанічний сад – кінцева зупинка. 2. Тролейбусом №14, на який можна сісти біля Центрального залізничного вокзалу, ст. м. “Палац спорту”, “Печерська”. Ботанічний сад – кінцева зупинка.