• Подорож "Карпатським трамваєм". Річка Мізунька.
    Івано-Франківська область

    Івано-Франківська область

    Івано-Франківська область утворена у 1939 році після входження Західної України до складу СРСР. Територія – 13,9 тис. кв. км (2,3% території країни), населення – 1,38 млн. осіб (3,23% населення країни). В області 14 районів, 15 міст, 24 селища, 765 сіл.Архітектурна спадщина області представлена передусім безцінними культовими спорудами, в тому числі й дерев’яними церквами – неповторними витворами гуцульських майстрів. Івано-Франківськ є одним з найкрасивіших міст України. А природа Прикарпаття є дуже мальовничою. БолехівБубнище: Скелі ДовбушаВигода: Карпатський трамвайГвіздецьГороденкаДолинаІвано-ФранківськКалушКоломияКосмачНижній ВербіжОстапківціРогатинЧесникиШевченковеШешори

  • Рогатин

    Iсторія Рогатина

    Перша письмова згадка про Рогатин датується 1184 р., коли поселення входило до Галицько-Волинського князівства. У ХІІ-ХІІІ ст. Рогатином володіли українські бояри Рогатинські. У 1340 р. Галичину захопив польський король Казимир III. У 1366 р. Рогатин згадується як фортеця. Як місто Рогатин вперше згадується у 1390 р. у буллі папи Боніфація ІХ Перемишлянському єпископу. В той час Рогатин входить до Галицького староства, має представників у Галицькому сеймі, згодом у сеймі в Судовій Вишні. У 1415 р. Рогатин дістав магдебурзьке право. Починається його бурхливий розвиток. Включений до числа королівських володінь, Рогатин передавався орендарям. Так, у 1444 р. Рогатином управляє Міколай Параба з Любліна. У 1460 р. король Казимир IV Ягеллончик подарував Рогатин…

  • Шешори. Краєвид навколишніх гір.
    Шешори

    Шешори

    Шешори – село з населенням близько 2 тис. жителів у Косівському району Івано-Франківської області. Розташоване вздовж берегів мальовничої гірської річки Пістиньки. Перша писемна згадка про Шешори належить до 1445 р. У 1817 р. тут діяв загін опришків під керівництвом Мозорука з Прокурави. Саме у Шешорах у 1932 р. з’явилася популярна пісня «Гуцулка Ксеня». Написав її студент Роман Савицький, присвятивши дочці лісничого Оксані Бурачинській. У 1936 р., коли Шешори разом з Галичиною, входили до складу Польщі, місцеві мешканці власним коштом побудували у селі пам’ятник Шевченку. Під час Другої світової війни у лавах Української повстанської армії воювали 115 жителів Шешор. Збройний спротив радянській владі тривав тут до 1950-х рр. Надзвичайно красивою є…

  • Рогатин. Церква Святого Духа, 1598, дзвіниця, XIX ст.
    Рогатин

    Рогатин

    Рогатин – районний центр Івано-Франківської області, відомий з ХІІ ст. Походження назви міста пояснюється легендою про те, як дружина князя Ярослава Осмомисла, заблукавши у лісі, зустріла оленя. Тварина й вивела княгиню з лісу. На тому місці був заснований Рогатин. Назва, звичайно, від слова «рогач», тобто «олень». Але ж найвідомішою легендою про місто є те, що воно є батьківщиною Насті Лісовської, відомої завдяки серіалам кожному українцю під іменем Роксолана. Батько Насті був місцевим священиком. Тут, у 1520 р., вона була взята у полон кримськими татарами. З позитивного про неї можна сказати, що це єдина султанша за багато століть, яка не носила чадру. А так Роксолана була великою інтриганкою і жорстокою людиною.…

  • КОЛОМИЯ - ЦЕ ТУТ!!!
    Коломия

    Коломия

    Коломия – одне з найцікавіших і найзатишніших міст у Західній Україні. І одне з найбільших (60 тисяч – для Заходу це о-го-го!) Звичайно ж, писати про історію Коломиї у сотий раз не варто, є багато сайтів, де докладно все це викладено. Тому відразу зупинимося на пам’ятках. Отже, Коломия. Ходити вулицями міста дуже приємно і цікаво, тому що тут збереглася неабияка кількість цінних зразків архітектури австрійського періоду. Слід зауважити, що багато будівель перебуває у гарному стані, вони відреставровані і відремонтовані, що для нашої країни, погодьтеся, надзвичайна рідкість. Почнемо з культових споруд. У Коломиї чимала кількість храмів різних конфесій (понад 20), але ж ми релігійно незалежні люди, тому нас цікавить виключно архітектура.…

  • Калуш. Старовинні будинки на центральній площі.
    Калуш

    Калуш

    Калуш – найбільше після обласного центру місто Івано-Франківської області (67 тис. жителів), райцентр. Розташований на лівому березі р. Лімниця. Перша письмова згадка – 1437 р., магдебурзьке право – 1549 р. Особливістю Калуша є те, що, не дивлячись на маленькі розміри, місто виробляє 1% усієї промислової продукції України. Але багаторічна експлуатація хімічних підприємств, часто неправильна, призвела до того, що Калуш є містом з однією найнебезпечніших екологічних ситуацій в Україні. Калуш не належить до популярних туристичних центрів. Але у середмісті зберегася певна кількість архітектурних споруд минулих часів. Цікавими є костел Святого Валентина (1845), греко-католицька церква Михайла (1913), а також низка старовинних будинків у центрі. Історія КалушаГалерея КалушаГотелі Калуша

  • Івано-Франківськ. Майдан Шептицького. Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, 1672-1703, арх. Франсуа Корассіні, Карл Бенуа.
    Івано-Франківськ

    Івано-Франківськ

    В Івано-Франківську багато хто був, але мало хто його бачив. Це місто є брамою Карпат, а у брамі надовго не затримуються. Івано-Франківська область – це один з найпопулярніших туристичних регіонів України. Взимку натовпи лижників та просто охочих попити глінтвейну в горах сунуть до Яремчі, Буковелю, Драгобрату та інших місць. А влітку теж знаходиться багато охочих подихати чистим гірським повітрям у яких-небудь Шешорах, розкинути намети на мальовничих карпатських схилах або здертися на Говерлу. Відбувається все так: людина приїжджає до Івано-Франківська на потязі (а деякі до Буковеля можуть і літаком) і відразу пересідає на автобус на автостанції поруч з вокзалом або ж на приватний трансфер. У зворотному напрямку те ж саме. На…