• Меджибіж. Фортеця, XIX-XVI ст.
    Меджибіж

    Меджибіж

    Меджибіж (бл. 1,4 тис. жителів) – селище у Летичівському районі Хмельницької області, розташоване на лівому березі Південного Бугу. Перша письмова згадка – 1146 (Іпатіївський літопис). Магдебурзьке право – 1593. Назва міста походить від його розташування між річками Південний Буг та Бужок. У Меджібожі зберігся один з найкращих українських замків, що будувався протягом ХIV-ХVI ст. Зараз у замку розташований музей, також тут постійно відбуваються різні фестивалі, лицарські турніри. Незважаючи на не дуже гарний стан фортеці, вона справляє сильне враження і є однією з найкрасивіших в Україні. У 2015 р. тут розпочалися реставраційні роботи. Також Меджибіж є місцем паломництва хасидів, адже тут знаходиться могила єврейського цадика, філософа, засновника хасидизму Баал Шем Това…

  • Меджибіж

    Історія Меджибожа

    Меджибіж згадується вперше у 1146 р., коли київський князь Ізяслав Мстиславич дає князеві Святославу Всеволодовичу “Бужский и Межибоже”, як зазначає літопис. Межибіж тоді входив до складу Галицько-Волинського князівства, а у ХІІІ ст. – Болоховської землі. Пізніше, з 2 пол. ХІІІ ст., у Межибожі довгий час господарювали монголо-татари. Після приєднання подільських земель до Великого князівства Литовського в результаті битви на Синіх Водах, коли литовський кнізь Ольгерд розбив монголо-татар, Меджибіж став належати князям Корятовичам. У 1444 р. місто увійшло до складу Польщі, і з 1540 р. стало власністю Сенявських, у володінні яких перебувло понад 200 років. У 1593 р. Межибожу було надане магдебурзьке право. У ХVІ-ХVІІ ст. ремесло і торгівля досягають тут…

  • Меджибіж

    Готель Меджибожа

    «Меджибізький замок», готель. Хмельницька обл., Меджибіж. Тел.: (03857) 9-71-11. Готель знаходиться в 1 км від Меджибізької фортеці. Складається з номерів та окремих котеджів. Додатково: ресторан, стоянка. Галерея Меджибожа Історія Меджибожа