Кам'янець-Подільський

Вулиця П’ятницька, Польський ринок

Клацайте на картинках, щоб збільшити

Від Вірменського ринку відходить П’ятницька вулиця.

Мабуть, найзнаменитіша з усіх у Кам’янці. У всякому разі, види цієї вулиці розтиражовано на листівках у великій кількості. Напевно, все завдяки будинку руського магістрату, який є окрасою міста і одним з його символів.

Свої органи самоврядування в місті були у поляків, вірмен та в українців (з 1491 р.). Про цю славетну подію і нагадує нам Будинок з Драконом на П’ятницькій вулиці.

Зараз у цьому будинку розміщено дирекцію Кам’янецького історико-архітектурного заповідника.

Інші будівлі на П’ятницькій зараз у непоганому стані, принаймні, ззовні. Але, судячи з фотографій в Інтернеті, нещодавно були майже розвалені. Деякі відбудовуються зараз. Належать вони до XVII-XIX ст.

Є на вулиці й такі цікаві речі!

А особливо гарно на П’ятницькій ввечері, коли запалюють ліхтарі. Але про то в іншому розділі. А зараз, перед тим, як вийти на площу Польський ринок, швидко зайдемо на паралельну вулицю – Домініканську, щоб подивитися на Домініканський монастир (XVI-XVIII ст.)

Тепер зупинимося на площі Польський ринок, головною окрасою якої є будинок польського магістрату (XVI-XIX ст.)

Крім того, що тут були розташовані органи управління містом, відома ратуша ще тим, що перед нею на площі відбувалися покарання всіляких єретиків та бунтівників. Зокрема, тут тричі було піддано катуванням Устима Кармелюка. А зараз на першому поверсі в декількох залах знаходиться бар «Ратуша» – гадюшник рідкісний!!! Аж якось шкода стало пам’ятки архітектури. Я не проти того, щоб заклади громадського харчування розміщувати в таких місцях, навіть за! Але ж якось попристойніше треба, а тут така, вибачте, ригайлівка. Треба щось із цим робити, хлопці!

А поруч з ратушею знаходиться ще одна визначна пам’ятка: вірменська криниця. Точніше, це будівля, яка була зведена у XVIII ст. над криницею.

Що стосується житлових будинків, то на Польському ринку є на що подивитися.

Наприклад, спарений будинок №4 (на жаль, не оригінал, а відтворений після зруйнування в роки ІІ світової війни), будинки №6 і №8 (у першому – дирекція Національного природного парку «Подільські Товтри», а у другому – готель «Гетьман»), а також руїни будинку №10.

На протилежному боці – теж цікаво. Крім житлових будинків є ще Францисканський монастир (він, правда, не на Площі Ринок, а на вул. Францисканський, але територіально – поруч).

Взагалі площа Польський ринок зараз знаходиться в такому собі стані перебудови. На ній не вистачає характерної для таких майданів бруківки. І, на мій погляд, магазинів і кав’ярень. Я розумію, що місцеві мешканці майже не живуть у Старому Місті, але ж можна якось і про туристів подбати! Тільки, звичайно ж, не огидні кіоски ставити, а пристосувати для цього перші поверхи старовинних будинків (тільки потворних вивісок не чіпляти). Взагалі тут дуже скрутна ситуація із закладами харчування і магазинами, як в глухому селі. Доводиться їздити в нове місто, а це незручно. Ну, годі…

Після оглядин Польського ринку майже всі туристи традиційно прямують до кафедрального собору Петра і Павла. А ми хіба не туристи? Так що ми теж туди йдемо прямо зараз.

Березень 2008

Інші частини нашої розповіді з великою кількістю фото за цими посиланнями:

Південна частина каньону навколо Старого міста

Північна частина каньону навколо Старого міста

Вірменські квартали

Вулиця Довга

Вулиці Татарська, Зарванська, Троїцька площа

Петропавлівський собор

Нічне місто

Ще можете прочитати невеличку розповідь про те, як ми вперше їздили до Кам’янця, а також ексклюзивний матеріал про рівень культури українців.

Крім цього до вашої уваги перелік готелів Кам’янця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *