• Ізяслав. Костел Святого Йосипа, сер. XVIII ст., арх. Паоло Фонтана.
    Ізяслав

    Ізяслав

    Ізяслав – місто (16,9 тис. жителів), районний центр на березі р. Горинь. Перша письмова згадка – 1127 р. Протягом історії називався Ізяславль, Заславль, Заслав. Магдебурзьке право отримав у 1754 р. Ізяслав багатий на цікаві архітектурні пам’ятки, багато з яких, на жаль, знаходяться в жалюгідному стані. Слід відзначити бернардинський монастир (1600-1610, зараз у ньому знаходиться колонія суворого режиму), костел Святого Йосипа (1760), руїни палацу Сангушків (ХVIII ст.), руїни костелу Іоанна Хрестителя (1599) тощо.Історія ІзяславаГалерея Ізяслава (сонячна осінь 2009)Галерея Ізяслава (похмура осінь 2006)Звіт про подорож до Ізяслава (листопад 2006)Готелi Ізяслава

  • Ізяслав. Старий цвинтар.
    Ізяслав

    Звіт про подорож до Ізяслава (листопад 2006)

    Во всех поездках по Украине есть одна особенность: всегда получаешь меньше, чем ожидаешь. Насмотришься картинок в Интернете, загоришься желанием увидеть какой-нибудь город и думаешь, что то, что на картинках, занимает основную часть города, и никаких недостатков там нет. Приезжаешь, и что видишь? Стандартную картину: церковь-райком-Ленин. Да плюс тетки в фуфайках на великах и гуси в лужах. Потом, конечно, по прошествии времени, рассматриваешь фотографии, и вспоминается все, что видел. И хочется опять увидеть это место, и думаешь: «Какой же все-таки славный город». Но это уже потом. И среди этой вереницы городов и городишек украинских встречаются такие места, где увидеть чего-нибудь интересного ну совсем не ожидаешь. И вдруг… (это так в книгах…

  • Ізяслав

    Готелi Ізяслава

    «Явір», готель. Хмельницька обл., Ізяслав, пл. Незалежності, 16. Тел.: (03852) 4-12-33, 4-12-34. У номері: ТВ. Вигоди у коридорі. «Заслав», готель. Хмельницька обл., Ізяслав, вул. Жовтнева, 25. Тел.: (03852) 4-17-39. Галерея Ізяслава 2009 Галерея Ізяслава 2006 Звіт про подорож до Ізяслава Історія Ізяслава

  • Ізяслав

    Історія Ізяслава

    Ізяслав – районний центр Хмельницької області, місто на річці Горинь, притоці Прип’яті. У різні часи документи фіксують дещо відмінні його назви: Ізяславль (XIII ст.), Заслав, Заславль, Ізяслав (XIV-XX ст.). У XII – 1-й пол. XIII ст. Ізяслав входив до складу Галицько-Волинського князівства. У XIV ст. місто стало власністю князів Острозьких, право яких на місто підтверджено грамотою польського короля Владислава Ягайла і литовського князя Вітовта. У 1448 р., після смерті князя Острозького, великі маєтки були поділені між його синами. Молодший Юрій отримав Заславль і поклав початок роду князів Заславських. У 1466 р. на крутому березі Горині він будує величний замок. У народі це місце має назву Рогнеда. Саме звідси виріс сучасний…

  • Ізяслав. Палац Сангушків, 2 пол. XVIII ст., арх. Паоло Фонтана.
    Ізяслав

    Галерея Ізяслава (сонячна осінь 2009)

    Маєток князів Сангушків (XVIII ст., арх. Паоло Фонтана), побудована на місці замку XV ст. До комплексу входять дворик з аркадою, палац та костел. Від палацу залишилися самі руїни, ніяких робіт з реставрації чи консервації пам’ятки не ведеться. Вхід (і доступ до будівельних матеріалів) вільний. У місті зберігся костел Іоанна Хрестителя (1599, арх. Якуб Мадлайн). Стан не менш жалюгідний, ніж у попередніх пам’яток: даху нема, у стінах тріщини, всередині купа сміття. Ще одна ізяславська руїна – залишки замкової скарбниці (1539). Є у Ізяславі ще декілька цікавих речей. Наприклад, монастир бернардинців (поч. XVII ст., арх. Якуб Мадлайн). Він непогано зберігся, але, на жаль, побачити його можуть не усі – там розташована колонія,…