• Ізюм. Половецькі баби, ХІІ ст.
    Харківська область

    Харківська область

    Харківська область утворена у 1932 р. Територія області – 31,4 тис. кв. км (5,2% території країни), кількість населення – 2,7 млн. осіб (6,36% жителів країни). В області 27 районів, 17 міст, 61 селище, 1683 села. Архітектурна спадщина Харківської області представлена великою кількістю культових споруд XVII-XX ст., декількома парково-палацовими ансамблями. Значну історичну та архітектурну цінність представляє центральна частина Харкова. ВасищевеВільшаниВодянеВолодимирівка (Наталіївка)ДергачіІзюмКочетокЛюботинПересічнеПісочинРокитнеСтарий МерчикХарківЧугуївШарівкаІсторія Харківщини

  • Харків. Успенський собор (XVIII ст.) та дзвіниця (ХІХ ст.).
    Харків

    Харків

    Харків – обласний центр на Сході України, заснований у 1654 р. українськими козаками – переселенцями з Правобережжя. Друге за кількістю населення місто України – 1,4 млн. У період 1919-1934 рр. був столицею Радянської України. За кількістю вузів та науково-дослідних інститутів посідав третє місце у СРСР. Незважаючи на розповсюджену вкрай невірну думку, що у Харкові відсутні пам’ятки архітектури, місто є одним з найцікавіших в Україні. Тут дуже добре збереглася стровинна забудова центральних вулиць ХІХ – поч. ХХ ст., а також надзвичайно цінні культові споруди, зокрема, Покровський (1689) та Успенський (1777) собори. Особливої уваги заслуговують будинки у стилі конструктивізм, який панував у столиці УРСР у 20-30-х рр. ХХ ст. і визначив обличча…

  • Харків. Покровський собор, 1689. Побудований козаками Клочківської слободи. Класичний зразок козацького бароко.
    Харків

    Про Харків особисто

    Делиться впечатлениями о родном городе – то же самое, что рассказать что-то интересное и новое о расположении мебели в собственной квартире. Вроде бы все знакомо с тех пор, как помнишь себя, а сказать нечего – привычка. Если все же посмотреть со стороны, то думаю, что Харьков входит в десятку самых красивых городов Украины. И в двойку (хи-хи) – Восточной Украины (после Одессы). А то многие считают, что тут – сплошные заводы. Да, заводов, безусловно, очень много. Но и исторических достопримечательностей не меньше, чем в некоторых больших городах Западной Украины. Короче, просто перечислю хрестоматийные достопримечательности, которые вы, уважаемые нехарьковчане, постарайтесь, пожалуйста, увидеть, если вас каким-то ветром занесет в наш город. Покровский…

  • Харків. Будинок на Пушкінській,1. Арх. В. Костенко, 1950-ті. Проворуч - купол синагоги, 1909, арх. Я. Гевірц. Раніше тут (на Миколаївській площі) стояла також Миколаївська церква, зруйнована у 1930-ті рр.
    Харків

    Вулиця Пушкінська

    Вулиця Пушкінська – одна з найстаріших вулиць Харкова. До 1899 р. називалася Німецька (тут з XVIII ст. розміщувалася колонія поселенців-німців). Зараз Пушкінська вулиця є однією з найпопулярніших в Харкові. Будинок по вулиці Пушкінській, 19 Найцікавіший зразок декоративного модерну у Харкові. Молодіжний парк на Пушкінській Парк стоїть на місці першого міського кладовища, де було поховано багато видатних харків’ян. У 70-ті рр. ХХ ст. цвинтар було зруйновано, а на його місці закладено молодіжний парк. Поховання багатьох видатних людей було перенесені на сусіднє кладовище, а деякі просто зруйновані бульдозерами та назавжди загублені (наприклад, могила Миколи Хвильового). Квітень, серпень 2008