Дніпропетровська область

Дніпро Китайгород Новомосковськ

  • Дніпро. Мерефо-Херсонський міст, 1912-1932, констр. Микола Колоколов.
    Дніпропетровська область

    Дніпропетровська область

    Дніпропетровська область утворена у 1932 р. Територія – 31,9 тис. кв. км (5,3% території країни), населення – 3,25 млн. осіб (7,61% населення країни). В області 22 райони, 20 міст, 46 селищ, 1438 сіл. Дніпропетровщина має величезну кількість пам’ятників радянської епохи. Також тут представлені зразки громадської архітектури ХІХ-ХХ ст. Надзвичайно цінними є культові споруди XVIII ст. Вздовж Дніпра розташовані пам’ятні місця, пов’язані з Запорізькою Січчю. ДніпроКитайгородНовомосковськ

  • Дніпро. Січеславська набережна.
    Дніпро

    Дніпро

    Багато простору, багато повітря, багато води – це про Дніпро. Якщо порівнювати його з людиною, то можна зробити це двома словами – молодий і красивий. Саме так. Дніпро зовсім юний – йому нема й 250 років, динамічний та сучасний.   Набережна Дніпра у центрі міста. Тут завжди багато молоді. Чимось Дніпро нам нагадав столицю якоїсь невеликої центральноєвропейської держави. Чому? Не знаю. Але є там такі куточки, що нагадали нам, наприклад, Любляну яку-небудь. Більше атмосферою. Тому що наш Дніпро, на жаль, бруднуватенький, зачуханенький трошки. Центр – ще нічого (хоча й там ми бачили вічнозелені калюжі ледь не з жабами), а от район вокзалу та автовокзалу – це якійсь жах: ями на…

  • Китайгород. Миколаївська церква, 1757.
    Китайгород

    Китайгород

    Китайгород – типове українське село: шовковиця, кукурудза, городи, садок вишневий коло хати, хрущі під вікнами гудуть і все таке інше. І місцеві мешканці (особливо бабці) ганяють по селу на моторолерах (ми помітили, що Дніпропетровщина – то взагалі байкерський край). А ще пухнасті ліниві коти валяються під деревами у тіньочку. Дуже чомусь схоже на Полтавщину, яка зовсім поруч. Наче Диканька якась. До речі, колись Китайгород відносився до Полтавської губернії. А ми ж так і подумали. Китайгород – село козацьке. Перша згадка про нього відноситься до 1667 року, але відомо, що укріплення – земляний вал з дубовим частоколом – тут існувало ще за часів Київської Русі. Саме від укріплення, що татарською звучить…

  • Дніпро

    Готелі Дніпра

    Гранд отель Україна, готель. Дніпро, вул. Короленка, 2. Тел.: (056) 790-14-41, 740-10-10. Готель розташований у діловому центрі Дніпра. У готелі 80 комфортабельних номерів, що відповідають міжнародним стандартам найвищим вимогам. У вартість проживання включено відвідування спортивно-оздоровчого комплексу, трансфер з аеропорту або залізничного вокзалу, Wi-Fi, послуги бізнес-центру. Додатково: ресторан, бізнес-центр, конференц-сервіс, спортивно-оздоровчий комплекс (сауна, басейн, масаж, тренажерний зал), послуги пральні та хімчистки тощо. Менора, готель. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4/26. Тел.: (056) 717-70-01/02/03/04. Сучасний готель міжнародного рівня у самому центрі Дніпра. У готелі 82 комфортабельних номери. У номерах: система клімат-контролю, підігрів підлоги у ванних кімнатах, супутникове TV, Інтернет, персональний сейф, повний набір банного приладдя тощо. Додатково: конференц-сервіс (п’ять залів різної місткості), ресторан, пральня…

  • Новомосковськ. Троїцький собор, 1775-1778, дзвіниця, ХІХ ст.
    Новомосковськ

    Новомосковськ

    В Україні багато дерев’яних храмів, і більшість з них розташована у західній частині країни. Але найкрасивіший та найвідоміший дерев’яний храм України знаходиться у самому центрі – у Новомосковську, що на Дніпропетровщині. Новомосковськ – місто козацьке. Про час його заснування є різні дані – 1672, 1576 тощо. Все залежить від того, яку подію вважати за заснування саме міста. Називалося воно по-іншому – Новоселиця. Після того, як за наказом Катерини ІІ була знищена Запорозька Січ (1775), місто було перейменоване на Новомосковськ (1784). До Новомосковська варто поїхати з іншого кінця країни аби тільки побачити Троїцький собор. Зведення храму почалося у 1775 році, про що свідчить мідна табличка, знайдена під час реставрації наприкінці ХІХ…