Прилуки

Прилуки

Прилуки. Спасо-Преображенський собор, 1720.

Прилуки – районний центр у Чернігівській області, бл. 60 тис. мешканців.

Вперше місто було згадано у 1085 році Володимиром Мономахом (у місті встановлено пам’ятник великому київському князеві) у «Повчанні» як місто-фортеця, яке захищало кордони Київської Русі. У 1092 році місто було зруйноване половцями, але було відроджене і проіснувало до 1239 року, коли було зруйноване Батиєм.

Знов Прилуки згадуються у 1459 році як місто у складі Великого Литовського князівства та у 1592 вже у складі Речі Посполитої. У 1604 році військо московського царя Бориса Годунова зруйнувало місто та знищило його мешканців. Але невдовзі місто було відновлене князями Вишневецькими.

Найбільшого розквіту Прилуки зазнали під час Гетьманщини, коли були центром Прилуцького полку (1648-1781). Тоді у місті була зведена фортеця, палац, муровані церкви та багато інших споруд, і деякі з них збереглися до нашого часу.

Зараз Прилуки є дуже привабливими для туристів з огляду на кількість пам’яток історії та архітектури. У місті збереглося вісім старовинних церков, найбільш цікавими з яких є Миколаївська церква-дзвіниця та Спасо-Преображенська церква (обидві – 1718 р.), церква Різдва Пресвятої Богородиці (1817) тощо.

А найстарішою спорудою міста є полкова скарбниця, зведена прилуцьким полковником Гнатом Галаганом у 1714 році. Тут зберігалася зброя, клейноди та скарби.

Крім цього у центрі Прилук збереглося декілька цікавих з архітектурної точки зору будівель.

Прилуки – невелике місто, пам’ятки якого можна оглянути за один день (ще й на додачу заїхати до Густині). Потрапити до Прилук з Києва можна маршруткою, яка відправляється від ст. м. «Чернігівська». Їхати до близько 2-2,5 годин.

Як виглядають прилуцькі пам’ятки можна побачити у нашій галереї.

Квітень 2009
Готелі Прилук

Історію Прилук можна дізнатися тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *