Новгород-Сіверський

  • Новгород-Сіверський. Мури Спасо-Преображенського монастиря, XVII-XVIII ст. Головна брама.
    Новгород-Сіверський

    Новгород-Сіверський

    Новгород-Сіверський, на нашу думку, є одним з найцікавіших для туристів міст нашої країни. І хоча лежить він достатньо далеко від столиці і основних шляхів, варто виділити день, щоб повністю присвятити його цьому древньому місту. Новгород-Сіверський – місто легендарного князя Ігоря Святославовича, якому присвячений найвідоміший твір давньоруської літератури. Саме звідси Ігор зі своєю дружиною (у військовому сенсі, звичайно) у квітні 1185 року виступив у похід, який так безславно для нього закінчився. Отже, оглянемо це прекрасне місто. На жаль, уцілілих пам’яток періоду Київської Русі у Новгороді не збереглося, але не менш цінною та цікавою пам’яткою міста є Спасо-Преображенський монастир, який був заснований ще у княжі часи – у ХІ ст. Саме тут…

  • Новгород-Сіверський. Готель "Слов'янський"
    Новгород-Сіверський

    Готелі Новгорода-Сіверського

    «Слов’янський», готель. Чернігівська обл., Новгород-Сіверський, вул. Монастирська, 2. Тел.: (04658) 3-15-51, 3-18-01. Чотиризірковий готель, збудований у 2004 році за найсучаснішими стандартами. Розташований у мальовничі зеленій зоні, з вікон готелю відкриваються захоплюючі краєвиди Десни та Спасо-Преображенського монастиря. У готелі 30 номерів, в тому числі класів «Президентський люкс», «апартаменти», «люкс», «напівлюкс». Номери витримані у класичному стилі, індивідуальні за кольоровою гамою. В кожному номері – супутникове ТБ, міні-бар, телефон, система клімат-контролю, електронний замок. Додатково: ресторан, диско-бар, сауна, турецька лазня, фітнес-зал, більярдна, конференц-зал, послуги пральні, перукарня, стоянка.

  • Новгород-Сіверський. Спасо-Преображенський монастир.
    Новгород-Сіверський

    Історія Новгорода-Сіверського

    Перша літописна згадка про „Новий городок у землі Сіверський” міститься у „Повчанні Володимира Мономаха своїм дітям” у зв’язку з описом поразки біля цього містечка половецького загону у 1078 р. У кінці ХІ ст. за рішенням з’їзду руських князів у Любечі (1097) Новгород-Сіверський став столицею Сіверського князівства, до якого належали землі у середній течії Десни та по річках Снову і Сейму, а також частково курські та території в’ятичів. Протягом століть місто було могутньою фортецею, що протистояла не одному завойовнику. Саме це на гербі міста символізують міцні мури з баштою і зброя – золоті спис та шабля. З легендарних часів потрапила на клейноди і зоря, що увінчує вежу. Можливо вона є символом…