• Дніпро біля Канева.
    Черкаська область

    Черкаська область

    Черкаська область утворена в 1954 році з південних районів Київської області та Зонотоніського району Полтавської області. Площа області – 20,9 тис. кв. м. (3,5% території країни), кількість населення – 1,24 млн. мешканців (2,91% жителів країни). В області 20 районів, 16 міст, 15 селищ, 824 села. Найцікавішими пам’ятками Черкаської області є Чернеча гора в Каневі – місце поховання Тараса Шевченка, а також Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» у Звенигородському районі. Одним з найпопулярніших туристичних об’єктів України є ландшафтний парк «Софіївка» в Умані. Також Умань відома як місце масового паломництва хасидів на могилу цадика Нахмана. На увагу заслуговують старовинні маєтки в Корсуні-Шевченківському, Тальному; Іллінська (“Богданова”) церква в селі Суботові тощо. КанівУманьЧеркасиІсторія Черкащини

  • Черкаси. Гребля з мостом, 1960.
    Черкаси

    Черкаси

    Черкаси (277 тис. жителів) – обласний центр (з1954 р.), розташований на правому березі Дніпра. Перша письмова згадка – 1394 р. Місто значно постраждало підчас Другої світової війни, а також унаслідок масового знищення старовонної забудови за часів СРСР. Тому архітектурне обличчя міста визначають споруди радянських часів. Старовинних споруд збереглося в Черкасах небагато, лише поодинокі особняки кін. ХІХ-поч. ХХ ст. У Черкасах розташований Михайлівський собор (2002), який вважається найбільшим православним храмом України. А візитівкою міста є будинок колишнього готелю “Слов’янський”, зведений на поч. ХХ ст. за проектом архітектора Владислава Городецького. До речі, одна з центральних вулиць міста називається Хрещатик. Своєрідною пам’яткою міста є 13-километрова гребля з мостом через Кременчуцьке водосховище – найдовша…

  • Умань. Парк "Софіївка".
    Умань

    Умань

    Умань (83,9 тис. жителів) – найбільше після обласного центру місто в Черкаській області, розташоване на берегах р. Уманка. Перша письмова згадка – 1616 р. У 2 пол. XVII ст. Умань була полковим містом. У 1768 р. тут розпочалася Коліївщина. Умань є одним з найпопулярніших туристичних центрів України завдяки розташованому тут ландшафтному парку “Софіївка”, заснованому в 1796 р. Станіславом Потоцьким. Також Умань є місцем паломництва хасидів з усього світу, десятки тисяч яких приїздять сюди щорічно на свято Рош Гашана, – тут розташована могила цадика Нахмана із Брацлава.Історія парку Софіївка в УманіГалерея парку Софіївка в УманіМіні-галерея міста Умань

  • Дніпро біля Канева.
    Канів

    Канів

    Канів (24,8 тис. жителів) – районний центр у Черкаській області. Перша літописна згадка – 1144 р. У 1600 р. отримав магдебурзьке право. Канів відомий перш за все завдяки тому, що тут на Чернечій горі знаходиться могила Тараса Шевченка. 22 травня 1861 р. у Каневі, за заповітом самого Кобзаря, його було перепоховано після перенесення праху зі Смоленського цвинтаря Санкт-Петербурга. У 1884 р. тут був відкритий перший народний музей Шевченка “Тарасова Світлиця”. У 1918 р. могила Тараса була визнана власністю держави, а у 1925 р. саме тут відкрився перший в Україні державний заповідник. На могилі Кобзаря у 1939 р. був встановлений пам’ятник авторства скульптора М. Манізера. Біля підніжжя Чернечої гори облаштовано пристань,…

  • Черкаси

    Історія Черкас

    Черкаси вперше згадуються у 1384 р. як укріплене місто Київського удільного князівства Великого князівства Литовського. З кін. XV ст. – важливий опірний пункт проти набігів татар. У 1532 р. Черкаси витримали 30-денну облогу військ кримського хана Сеадет-Ґерая. З початку XVI ст. – центр Черкаського староства. Після Люблінської унії (1569) Черкаси увійшли до складу Речі Посполитої. Більшість населення Черкас становили козаки, тому Черкаси відіграли чималу роль в козацьких повстаннях проти Польщі. З 1648 р. – полкове місто (до 1686 р.). За Андрусівським договором (1667) знову належали до Речі Посполитої. З 1793 р. Черкаси ввійшли до складу Російської Імперії. З 1797 р. – повітове місто Київської губернії. У 2-й половині XIX ст.,…

  • Умань. Парк "Софіївка".
    Умань

    Історія парку Софіївка в Умані

    Дендрологічний парк “Софіївка” в Умані (Черкаська область) – одне з найпопулярніших місць відпочинку в Україні. На вихідні до Умані приїжджають сотні автобусів з туристами з усіх куточків нашої країни. Численні ставки, фонтани, водоспади, скульптури, екзотичні дерева, тихі алеї… Тому, хто потрапляє сюди вперше, не віриться, що все це багатство знаходиться в українській провінції. І ще більш чарівною і романтичною здається Софіївка, коли довідаєшся історію її створення. Історія залишила нам численні легенди про кохання. Кохання стало рушійною силою, що створила прекрасний парк в Умані. А було все так. Одного разу в 1785 році молода кохана власника Умані графа Станіслава Щенсного (Фелікса) Потоцького Софія гостювала у своєї приятельки графині Гелени Радзивілл. Софію…

  • Канів

    Історія Канева

    Канів – місто обласного підпорядкування у Черкаській області. Назву міста пов’язують або з тюркським «кан» («хан»), або з назвою птаха – каня (канюка). Остання чверть ХІ ст. – Документи стверджують, що в цей час місто вже існувало. Канів був важливим військово-стратегічним пунктом, який охороняв останню в межах Київської Русі переправу через Дніпро, і значним торговельним осередком. 1144 – Перша літописна згадка про Канів. Закладено Юріївський (Успенський) собор – архітектурну пам’ятку княжої доби. Канів – фортеця на кордоні з Диким Полем. 1240 – Монголо-татари штурмом взяли місто. Канів зруйновано, а більшість мешканців загинула або полонена та продана в рабство. 1362 – Значну частину України, в тому числі і Канів, захопило Велике…

  • Дніпро біля Канева.
    Історія Черкащини

    Історія Черкащини

    Перші поселення на території сучасної Черкаської області відомі ще в палеоліті. У західній частині регіону (сучасні Тальнівський, Уманський, Маньківський райони) 6 тис. років тому набула поширення всесвітньо відома трипільська культура. На території області виявлено понад 100 городищ, поселень і курганних могильників скіфської епохи. На початку нашої ери землі Черкащини складали ядро формування давньослов’янських племен. З писемних джерел відомо, що в ІV-VІІ ст. територію краю населяли племена союзу антів, пізніше – полян. У часи Київської Русі регіон відігравав важливу роль захисту південного порубіжжя. У Х-ХІІІ ст. укріплені міста-фортеці Воїнь, Родень, Канів, Корсунь одночасно були значними центрами ремесла, торгівлі і культури. У 1144 р. в Каневі було споруджено Успенський собор, який зберігся…