• Замки і фортеці

    Замки і фортеці

    Дубенський замок (Рівненська обл.)Острозький замок (Рівненська обл.)Хотинська фортеця (Чернівецька обл.)Замок Любарта у ЛуцькуЗамок Радзивіллів у Олиці (Волинська обл.)Кам’янецька фортеця (Хмельницька обл.)Замок Костянтина Острозького (Старокостянтинів, Хмельницька обл.)Меджибізький замок (Хмельницька обл.)Руїни скарбниці замку в Ізяславі (Хмельницька обл.)Микулинецький замок (Тернопілля)Чортківський замок (Тернопілля)Тернопільський замокТеребовлянський замок (Тернопілля)Кременецький замок (Тернопілля)Руїни замку у Підзамочку (Тернопілля)Збаразький замок (Тернопілля)Бучацький замок (Тернопілля)Бережанський замок (Тернопілля)Підгорецький замок (Львівщина)Бродівський замок (Львівщина)Свірзький замок (Львівщина)Старосельський замок (Львівщина)Золочівський замок (Львівщина)Жовківський замок (Львівщана)Олеський замок (Львівщина)Замок Паланок у Мукачеві (Закарпаття)Невицький замок (Закарпаття)Середнянський замок (Закарпаття)Ужгородський замокХустський замок (Закарпаття)Чинадійовський замок (Закарпаття)Генуезька фортеця у Судаку (Крим)Генуезька фортеця у Феодосії

  • Палаци та садиби

    Палаци та садиби

    Маріїнський палац (Київ)Палац у Підгірцях (Бродівський р-н, Львівська обл.)Палац у Підгірцях (Стрийський р-н, Львівська обл.)Китайський палац у Золочівському замку (Львівська обл.)Замок-палац у Поморянах (Львівська обл.)Палац графа Шернборна біля Чинадійова (санаторій Карпати)Руїни палацу Сангушків в Ізяславі (Хмельницька обл.)Залишки палацу Сангушків-Потоцьких у Антонінах (Хмельницька обл.)Руїни замкового палацу у Меджибожі (Хмельницька обл.)Палац у Збаразькому замку (Тернопільська обл.)Садиба князів Святополк-Мирських у Люботині (Харківська обл.)

  • Підгірці. Палац, 1635-1640, арх. Андреа дель Аква. Автор проекту укріплень – Гійом Левассер де Боплан. Побудований за наказом коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського.
    Палаци та садиби

    Палац у Підгірцях (Бродівський р-н, Львівська обл.)

    Палац у Підгірцях був зведений у 1635-1640 рр. за проектом архітектора Антоніо дель Аква За палацом знаходиться старовинний сад із деревами химерних форм. Також у саду збереглося дві сторожові вежі.

  • Олеський замок, кін. XIII-XVIII ст.
    Замки і фортеці

    Олеський замок (Львівщина)

    Історія Олеського замку починається у XIІI ст., після того як у 1241 р. татаро-монгольською навалою було зруйновано давньоруське літописне місто Пліснеськ. В окремих історичних працях XIX ст. першу згадку про Олесько датують 1327р. Але ця дата не підтверджується письмовими пам’ятками. Олесько, розташоване у той час на межі Волинської та Львівської земель, у другій половині XIV ст. переходить з рук в руки. У 1366 р. місто потрапило у володіння Олександра Коріатовича, залежного від Польської корони, у 1370 – під владу литовського князя Любарта, тобто було приєднане до Волині. У 1377 р. угорський та польський король Людвік І Великий приєднав Олесько до своїх володінь, але вже у 1382 р. воно знову опинилося…

  • Судак. Генуезька фортеця, XIV-XV ст.
    Замки і фортеці

    Генуезька фортеця у Судаку (Крим)

    Генуезька фортеця побудована у XIV-XV ст. під час правління тут італійців. Гора, на якій стоїть фортеця, так і зветься – Кріпосна. З усіх боків, крім того, що звисає над морем, гору обнесено широкою та товстою стіною, над якою височать 18 веж з бійницями. До наших днів дійшли вибиті на геральдичних нішах надписи, які повідомляють, у якому році, у правління якого консула та коменданта Солдайї (Судака) вони зведені. 1371 роком датований найстарший із збережених надпис, а найпізніший відноситься до 1414 року. Зберігся Консульський замок-донжон з внутрішнім двором та залишками підйомного мосту, величезною цистерною-водосховищем, домовою церквою та потаємним ходом, що виводив з кручі на берег; руїни Вартової вежі, що знаходиться на найвищій…