Новини

5-6 липня 2014 року у київському парку Феофанія відбудеться фестиваль “Країна мрій”

kr_mrij2014

«Країна Мрій» як модель майбутнього суспільства

Тепер все частіше чуємо такі думки, що події в Україні, та і в цілому світі – це не просто загострення старих соціальних, політичних проблем, не тільки агресія однієї країни до іншої. Знавці різних сфер, психологи, політологи, містики, філософи стверджують, ніби зараз відбувається ломка, знищення старого світу і заміна старої моделі суспільства. Все це стає не життєздатним, і для того щоб вижити в наші буремні часи, нам потрібно запропонувати нову модель. Наразі постає питання самозбереження українського суспільства, бо якщо ми не знайдемо рішення прямо зараз, України як держави може не бути.

Я помітив ще влітку 2004 року, за півроку до першого майдану, як ми створювали «Країну Мрій» і всі інші роки фестивалю, відчуття єдності, правдивості, справедливості, відкритості людей та ейфорія й гармонія також повторювались і підсилювались на Майдані в 2004 та 2013-2014 роках. З’являється думка – може це і є рішення!? Відчуття правильності – не обманює! можливо, потрібно будувати об’єктивні висновки, виходячи з цього почуття? Спостерігаючи, як спонтанно формується подія, яка має складну форму і має багато автономних, але взаємодіючих між собою груп, під час дійства простір лишається чистим, незасміченим, та і чистіше стає на душі. Заради чого ми прагнемо повернутись у ці часи, в цей стан, у ці відчуття? Можливо, це і є нами намріяна парадигма!? Вірно пишуть мудрі книги: «Створити гармонійним віт зовнішній (читаємо: світ матеріальний, економічний, політичний) можна тільки будуючи світ духовний, внутрішній (культурний)». Від емоційного, інтелектуального ідемо до дій і творення бажаних реалій, у такому прориві відбудеться «кристалізація» суспільства.

Тепер ми спостерігаємо таку громадську ініціативу: «Бойкотуємо російські товари!», «Вимагаємо ще більше санкцій проти інтервентів!», «Давайте у відповідь не пускати в країну російських артистів!» та інше. Я вважаю, ця реакція людей є зрозумілою, але я би запропонував дещо інше: «Давайте купляти українські товари!», «Давайте слухати українську музику!», «Давайте захищати себе, підтримувати своє, рятувати своїх!». Нам треба «зцементуватись», щоб боротись і відстоювати свої права, державу, треба щоб було кому боротись і чим. Потрібно буквально «зліпити», збудувати країну заново.

Ми надаємо ідею, формуємо ідеологію, яка може захопити багатьох, запрошуємо до співучасті всіх, хто має активний і конструктивний підхід, – і якимось дивним чином починають жити суспільство, сам фестиваль. «Країна Мрій» має багато складових частин, багато з них – автономні, на які наші зусилля, як організаторів, витрачаються в економному режимі. Ми запрошуємо людей до співпраці, і в нашому просторі наші однодумці натхненно розширюють і добудовують «Країну».

Можливо, не випадково в цьому році ми знаходимо нові горизонти, мабуть, вже назріли ці зміни. Я вважаю, що в наші складні часи треба продовжувати те, що ти робиш і робити це якнайкраще. Те, що гармонійно в культурному і духовному сенсі, те й буде актуальним і ефективним, буде працювати на спільну перемогу, перемогу не тільки України, як політичного суб’єкту, а і світового суспільства.

Тому прямо зараз запрошую всіх до творчої (і, по факту соціальної) співпраці. Кожен, хто потрапляє на територію «Країни Мрій» стає співтворцем. Ми запроваджуємо механізм «Спільні Кошти», аби відвідувачі мали змогу здійснювати персональні інвестиції, отримуючи таким чином можливість прямого впливу на організацію фестивалю.

Детальніша інформація: http://dreamland.karabas.com
Звернувшись до нас за адресою krainamriy2012@gmail.com, ви можете запропонувати свій майданчик, свій напрямок і свою активність. Чекаємо на вашу ініціативу, цікаві ідеї і просто поради.

В цьому році ми розширюємо наш простір і переходимо в парк «Феофанія», збільшуємо кількість сцен і інтерактивних зон та традиційно знайомимо Вас із кращими артистами з різних куточків світу!

Цього року на фестивалі «Країна Мрій» ви побачите та почуєте:
• Олег Скрипка та Джаз-кабаре «Забава» (французька програма)
• новий проект від гурту «Бумбокс» та Романа Гриньківа (Україна)
• гурт з Нігеру «Toumast»
• індійсько-британський проект «Kissmet»
• серби «Earth Wheel Sky Band»
• «Miazsz» (Польща)
• Кабаре-бенд «Серебряная Свадьба» (Білорусь)
• «Перкалаба»
• «TheВйо»
• та багато інших.

Нововведення цьогорічного фестивалю:
• ми відкриваємо нову сцену під назвою «Театр-кабаре»
• запроваджуємо «Обрядовий майданчик»
• електронний простір «Етно-Диско-Лаунж»
• виставки картин і фото.

Традиційно на фестивалі будуть:
Велика Сцена, сцена «Традиція» (раніше: «Під Стінами Лаври»), Алея Майстрів, Дитяча Галявина, Кобзарська Сцена, Книжковий Ярмарок, Літературна Сцена, Кримськотатарська Сцена, Місце Сили (раніше: «Алея Здоров’я»), майданчик Японського культурного центру, Козацькі Розваги, подіум «Етно-Fashion».
І це ще не все. Брама «Країни Мрій» лишається відкритою!

Натхненно і солідарно з вами
Олег Скрипка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *