Головна
Контакти
Мандруємо Україною
Автономна республіка Крим
Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область
Архітектурні споруди за видами
Корисні посилання
Про нас
Організація турів
Готелі України Блог Гостьова книга
/ Київська область / Борова

Борова

Селище Борова, що розташоване у мальовничій місцевості на річці Стугна, виникло як хутір у 1781-1782 рр. при селі Казенна Мотовилівка. Вважається, що першим поселенцем хутора Борового був втікач з Канівського повіту Василь Шевченко, який у кін. ХVІІІ – поч. ХІХ ст. перейшов Стугну і оселився серед лісу при річці на цих казенних землях. До 1800 р. на хуторі було всього 10 хат.

У 1868 р. біля хутора Борового була збудована залізнична станція, яка отримала назву Мотовилівка.

У ХІХ ст. Борова завдяки своєму розташуванню (річка, ліс) приваблювала заможних киян, які будували тут свої дачі.

Драматичні події відбувалися тут у першій половині ХХ ст.

18 листопада 1918 р. біля станції Мотовилівка відбувся вирішальний бій між військами УНР і формуваннями Павла Скоропадського. Саме після цього бою війська УНР почали наступ на Київ, і влада Скоропадського була повалена. У бою під Мотовилівкою загинули січові стрільці – сотники Ф. Черник та М. Загаєвич, яким встановлений пам’ятник неподалік залізничного вокзалу.

У 1919 р. мотовилівський отаман Бурлака підняв гучне масове повстання проти радянської влади, яке вдалося придушити тільки за допомогою викликаних з фронту регулярних частин Червоної Армії.

У 1921 р. чекістами було викрито і заарештовано численний підпільний актив Мотовилівського повстанчого комітету на чолі з Довганем, Діденком і Яценком.

Зараз Борова – цілком мирне селище міського типу у Фастівському районі, у 18 км від Фастова. Тут збереглася церква Успіння Пресвятої Богородиці, збудована в 1902 р. До 1942 р. вона була капличкою на кладовищі, а потім була відкрита як церква німцями і добудована за підтримки місцевого комбінату по обробці дерева. Також у селищі збереглося декілька старовинних будівель.

Дістатися Борової дуже легко. Електрички з Києва у фастівському напрямку їздять регулярно. Їхати треба до станції Мотовилівка. Ця станція і є Борова, а селище Червона Мотовилівка розташоване далі, до нього треба їхати автобусом.

Липень 2011